göz ile ilgili garip problemler zinciri [ ekstra bi de diş sorusu ]

iyi akşamlar ;

*bayadan beri süre gelen garip bi göz problemim var , şöyleki baktığım renkleri soluk görüyorum , soluk gördüğümü nasıl anlıyorum diyosanız bi gözüm gayet iyi görüyo o zamanlar , bazı zamanlar ikisindede renkler solmaya başlıyo , bi keresinde tamamen siyah beyaza dönmüştü görüntüm :/ uzun sürmedi ama en fazla 5 saniye

benim anladığım kadarıyla gözlerim çabuk yoruluyo , ışığa karşı fazla hassaslar sanırım , çünkü bu durum genelde uyanınca oluyo , ne alaka diğceksiniz şöle açıklıyım ; ne kadar gözlerim kapalı olsa da gene de ışık içeri nüksediyo ve açıkta kalan gözüm ( bi tarafa dönük uyurum , tek gözüm yastığa gömlülü olur genelde gelen ışık 0 dır yani ) renkleri soluk görüyo , diğer gözümde gayet canlı görüyo renkleri :/

nedir bu problem ? sizde de oluyor mu ? dediklerim de doğruluk payı var mı acep ?

*bi de sol gözüm içten içten şişermiş gibi ağrıyo bazen ? tansiyon olabilir mi ? baş ağrısı da yapıyo meret :/

*gene sürekli olmamakla birlikte görüntü buğulanması yaşıyorum ama nadir ,

*son olarak gözümün önünde dolaşan yaramaz bi siyah nokta var sürekli hareket eden ?? ? :/

cidden enteresan şeyler yaşıyorum ,bunları doktorlara nasıl anlatırım bilemedim , bi size soruyum dedim (:

ekstra diş sorusuna gelince , dişim de diş taşı var sanırım , temizletmek ne kadar tutar ? bi de acır mı (:

şimdiden teşekkürler

not: gözlük kullanmıyorum , görme de sıkıntı yaşamıyorum

öncelikle uzman değilim ama zamanında okuduğum/izlediğim bir haberde bu durumdan söz edip "retina yırtılması" olduğunu anlatıyorlardı. acilende bir doktora görünmeyi tavsiye ettiler. yalnız dediğim sadece bir habere dayanarak söylüyorum ben tecrübe etmedim.

  • naharir  (27.01.10 18:54:04)
gorme sikintim yok demissin ama ne gormedigin siyah nokta kalmis ne de goruntu bugulanmasi. buraya sormak yerine doktora gitsen daha iyi olurdu. hic de masum bi hastalik degil gibi cunku.

  • osuruklu  (27.01.10 19:45:31)
diş taşını sigortalı iseniz devlet hastanelerine bağlı ağız ve diş sağlığı merkezlerinde temizliyorlar. (sigorta'da ücretsiz. daha doğrusu muayene ücreti denen bişey vardı sanırım) acıtma olayına gelince de çok fazla bir sıkıntı olmuyor.

  • machine head  (28.01.10 08:19:01)
tıp doktoru olarak söyleyebileceklerim şeylerden birincisi bir nöroloji uzmanına görünün.

şu an için size sorabileceklerim

1) ne kadar süredir bu rahatsızlığınız devam ediyor?
2) konuşmakta, yutkunmakta zorluk çektiğiniz, hafıza ile ilgili problemleriniz var mı?
3) idrar yapmayla ilgili bi sıkıntınız var mı?
4) kendinizi nasıl hissediyorsunuz?
  • selimisik  (28.01.10 14:06:50)