bu parayla bir buçuk gün nasıl idare edilir?

arkadaşlar şu an nakit olarak bir lira elli beş kuruş, bir kredi kartında 97 kuruş, banka kartımda 6,42 tl var. bu parayla pazar ikiye kadar idare etmeliyim. en iyi nasıl degerlendirebilirim?

makarna iptal, oçak yok.

ailenden arkadaştan iste de demeyin lütfen. aglayaçagım biraz açıklı bir durum :D

mesela hangi bisküvileri alayım :(

cumartesi sabah - yakınlardaki esnaf lokantasında mercimek çorba + yarım ekmek (2-2,5 tl)
cumartesi akşam - esnaf lokantasında pilav üzeri nohut (4-4,5 tl)
pazar sabah - esnaf lokantasında ezogelin çorba + yarım ekmek (2-2,5 tl)
  • mr.goodcat  (09.09.17 00:41:18)
ya nerde 2 liraya çorba var? bilmiyorum.

  • renksizbukalemun  (09.09.17 00:45:02)
Noodle al cabuk corba al sıcak suya kat ye ekmekle birlikte.

  • hernezıkkımsa  (09.09.17 00:47:25)
bu çabuk çorba aklıma gelmemişti bir lira falandır herhalde?? olabilir.

  • renksizbukalemun  (09.09.17 00:49:46)
hesap numaranı özelden sal hacı. bi bakalım bahtına kaç lira düşer. ama hsonu eft olmaz. havale olabilir mi bilmem. olursa ziraat benim banka.

  • fempusay  (09.09.17 00:51:34)
Yok sag ol:) bu şekilde idare etmeyi düşünüyorum

  • renksizbukalemun  (09.09.17 00:55:47)
salça ekmek ye korkma ölmezsin

  • oscar  (09.09.17 02:13:50)
Gurur yapma hesap numaranı ver de para göndereyim. İnsanız sonuçta benzer şeyleri yaşadık.

  • isott  (09.09.17 02:14:47)
Oglum salca yok yok :) ekmek çorba şu an kafama yatanlar

  • renksizbukalemun  (09.09.17 02:28:35)
Para kabul etmiyrsan,istanbuldaysan yarin atla otobuse bizim eve git.valide seni catlayana kadar doyurur.,yedirir,icirir.ya da yemek sepetinden sana gelecek sekilde siparis verilebilir,

  • duptıs  (09.09.17 02:37:29)
bi paket krem peynir al, migros'un kendi markası ya da a101 bim şok hepsinde en fazla 2.5-3 lira. 2-3 ekmek al (erkek olduğunu varsayıyorum, kızsan 1 tane yeter de artar bile bence) 2-3 lira da o. domatesin kilosu en fazla 1 lira, git yarım kilo domates al. kalan parayla da bi paket gong al. acıktıkça doyurur bence bunlar seni. bi günden bir şey olmaz :)

ne güzel insanlar var ya bu arada, içim açıldı gece gece <3
  • ma ya  (09.09.17 02:41:37 ~ 02:42:13)
Hacu abi semt neresi?

  • Tears of Devil  (09.09.17 03:18:21)
salça 2 tl nası yok. git salça al işte

  • oscar  (09.09.17 03:43:50)
şok'ta kiloluk petibörler var tempo marka. 2.5 lira mı neydi.

bana sorarsan 1 kutu haşlanmış bezelye konservesi al 400 gramı 2,25 lira. bi kutu da mısır. karıştırıp kaşıkla bunları daha faydalı.

kolay gelsin..
  • kaichi  (09.09.17 03:57:27)
biz de gördük bu günleri ağlayacak bir durum yok :)

bime gidiyorsun büyük salamların en ucuzundan alıyorsun.
2 tane de ekmek. ikiye bölüyorsun 4 parça ekmek.
sabah yarım akşam yarım.
sonra ki gün de sabah yarım akşam yarım. idare edicen.

baktın olmuyor ıban yolla özelden 10 tl atayım devam et :)) fazlasını yollarsam sistem bozuluyor ondan 10 tl :)
  • Caaannn  (09.09.17 04:23:49)
bim'den çiğköfte alıyordum ben, 2'li ufak dürüm ve soslu olan. 1,45'ti sanırım. küçük ayran da 30-40 kuruş gibiydi.

normalde yüzüne bakmadığım bim ürünleri hayatımı kurtardı! son dip yaptığım günlerdi, 3 kitabı sahafa götürüp 10 tlye satmış, 2 gün geçinmiştim o parayla. en son da 1,5 tl ile bir günü kapamıştım. o para da evdeki 6 bira şişesinden gelmişti.

şimdi yarım yamalak, saçmasapan da olsa bir işim var. 7 günde 350 tl almam gerekirken, 125 tl aldım sadece. nasıl idare ediyorum ben de bilmiyorum.

3 günde 3 tl ile geçinmişliğim var. tütün hariç, o da toplan 5 tl tutuyor, kağıdı ve filtresi ile 3 gün gidiyor.

Allah kimseyi o kadar düşürmesin.

çok zor be... duyurudan bir arkadaş, seni unutmadım... az kaldı inşallah... umuyorum, diliyorum. yoksa iki güne fena durumlar.
  • runagain  (09.09.17 06:53:12 ~ 06:58:18)
Şu saate kadar yataktan cikmayarak önemli bi etabi tamamladim :)

  • renksizbukalemun  (09.09.17 17:06:49)
kredi kartlarında 3 veya 5 liranın altında olunca provizyon almadan işlem yapılıyor sanıyorum. ödeme yaparken önce kredi kartını dene olmazsa banka kartını verirsin.

askıda ekmek olan fırınlar oluyor. belki yakınlarında vardır diye hatırlatayım dedim.
  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (09.09.17 17:56:31)
İzmirdeysen gel ben sana yemek ısmarlarım.

  • teknikekip  (09.09.17 17:59:42)
Yardımcı olmaya çalışanlara teşekkürler :) aslinda psikolojik durumu olmasa gayet yasanabilirmis. Tüketim alışkanlıklarımi gözden gecirmemi sağladı bu süreç.

  • renksizbukalemun  (11.09.17 11:17:17)