İstanbul Boğazı'nda Tekneyle Balığa Çıkmak

Merhaba. İstanbul'da, özellikle boğaz tarafında balıkçı tekneleriyle balığa çıkmak istiyorum. Tekne sahibi de bulunuyor tabi ki. Nerede bulabilirim? Belli bir kira vb. istiyor muhtemelen balıkçılar.

balık satılan halde sorsanız onlar yönlendirir. arkadaşları vardır veya yol gösterirler. balıkçı kooperatifleri de vardır.

  • tukenmez adam  (08.09.17 16:04:16)
@tükenmez adam balık hali çok uzaklara taşındı:/ taa Gürpınar taraflarına.. Bir de ben büyük tekneler, takalarla ağ avcılığına gitmek istemiyorum. Tekneden, el oltasıyla av yapmak istiyorum. Kıyı balıkçılığında biraz yetenekliyim ama tekne ile bir kez ava çıkabildim, onun da tadı damağımda kaldı

  • silah taciri  (08.09.17 16:12:16)
Direkt şurası diye söyleyemeyeceğim ancak 7 metreden küçük fiber tekne kiralayanlar oluyor. O tekneler için ehliyet vs gerekmiyor ve tekne sahibinin de gelmesine gerek kalmıyor. Sadece teknenin ruhsatını veriyor size. Tek başınıza veya bir arkadaşınızla tekneyi alıp çıkabilirsiniz. Kullanması çok basit, küçük bir motor kullanırmış gibi. Yanınıza yedek yakıt alırsınız gideceğiniz mesafeye göre. Bazı tekneciler belki tek çıkmanıza müsaade etmez ancak bulunur elbet. 5-6 yıl önce biz sahibinden.com'dan bulmuştuk böyle.

  • tubaya  (08.09.17 16:24:48)