4,7GB'den büyük medyaları depolama için ne tavsiye edersiniz?

örnek vermek gerekirse elimde victoria's secret'ın 5 adet şovu var. fakat hepsi 5,5 gb civarı. videoları da ikiye bölmek istemiyorum. bunları yazdırabileceğim çift katmanlı dvd var mıdır. bluray disk çift katmanlı dvd midir yoksa apayrı birşey midir. ben işi bluray mluray diye abartmak istemiyorum açıkcası. ki zaten onun için de ayrı bi writer lazım galiba. neyse efenim konu fazla dağılmasın, kısacası bendeki normal dvd yazıcısyla çift katmanlı dvd'ye yazmak istiyorum bu mümkün müdür mümkünse nereden nasıl temin edebilirim bu çift katmanlı dvdyi. hepsiburada'dan, teknosa'dan araştırdım çeşit bulamadım hatta hiç yoktu, böle olunca acaba rağbet mi görmüyor da yok diye düşündüm. ne bilim belki zamanında bir furya cıkmıştır kullanışlı olmadığından tutmamıştır diye düşündüm.

8-8.5 gb kapasiteli dual layer dvd ler var. onlara yazabilirsiniz. cok cok eski bi dvd writer değilse dual layer yazar. marka olarak verbatim, philips kullanın. 2x gibi dusuk hızlarla yazın. bi kopya da bana gonderin.

blueray cok farklı bi olay dostum, b-rom olmazı ve yazıcı olması lazım ki tahmınım sende yok.
  • bryan fury  (27.01.10 12:52:33)
harici disk neden düşünmüyorsunuz?
dvdler zamanla bozuluyor ( harici diskler bozulmuyor mu diyebilirsiniz tabi) ve artık o kadar yaygın değil. bir yerden sonra da çok fena yer kaplıyorlar odada,nereye sokacağınızı bilmiyorsanız. Üstüste koyarsanız bozulma süresi oldukça düşer.
ayrıca en son dual layer dvdler saçma pahalıydı.
  • natnan  (27.01.10 15:21:32)