[]

@angelus Başlangıç için Gym Programı

Selam Dostlar ve Angelus,

En son 2 sene önce spor salonuna gitmiş
1.85 - 100 kg dostunuz için başlangıç antrenman programı paylaşabilir misiniz hayrına?

5*5 vs. gibi programla girmek istemiyorum, sakatlamıyım kendini.

Teşekkürler

 
Kimse için uzaktan program verilmez, ben yeri geliyor hazır mıyım değil miyim bilmediğim için kendi programımı bile değiştiremiyorum ama ben compound egzersiz taraftarıyım, 5*5 yapmıyorsan bile her bölge için bir compound hareket seçip düşük ağırlıklarla ve yüksek tekrarlarla çalışabilirsin. 2*10-12 gibi. Bu hem nörolojik hem de kaslarının adaptasyonu için uygun bir çalışma şekli ama senin her şeyden önce temiz bir beslenme rutini oturtman lazım, o daha önemli.


  • angelus  (07.09.17 23:29:54) 
Beslenmeyi de sürekli düşünüp, easy to follow, işe yarar bi beslenme düzeni bulmaya çalışıyorum.

Beslenme tavsiyelerin için ayrı bi soru açmama gerek var mı? :)

Egzersiz önerilerin için teşekkürler
  • herşeyi soran adam  (07.09.17 23:29:55) 
Beslenme için paleo-low carb. tarzı bir beslenmeyi intermittent fasting matematiğiyle uygularsan ilk dönemlerde kas inşa edip yağ yakma süreci daha yüksek oluyor, zamanla düşüyor bu eğri ama seni bir süre götürür bu disiplin, ondan sonra zaten konun mantığını kavramış olursun öyle öyle yürürsün. Sen ilk aşamada günlük ne kadar kalori alman gerekiyor onu hesapla, sonra o miktarı makrolara ayır, başka bir olayı yok zaten bu işin 2000 kalori alacaksan %40 protein %40 yağ %20 karb. gibi bir şablon seni götürür ama bu hesap amaca göre değişir tabii ben örnek olması açısından yazdım bunu.


  • angelus  (07.09.17 23:43:52) 
3*12 gitgide azalıyor 8tekrarda üçüncü set bitiyor bazen benim.
Bölge için temel hareketleri yapıyorum üçer hareket filan ilk ay böyle geçiyor genelde.
Bodyforumtr de baya açıklamalı oluyordu hareketler
  • kararsızataletfilozofu  (08.09.17 01:09:51) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.