Ağaca kedi evi yapmak istiyorum

Çok sevdiğim bir kedim var 6-7 yaşlarında 2 senedir bahçede bakıyorum. Kendisi tam bir survivor ancak yavrularına bakmakta tam bir vefasız anne. Yanından köpek geçer savunmaz ve saldırmaz, kendi topuklar yavrularını bırakıp. Hal böyleyken 2 senedir doğurduğu 8 yavru da köpekler tarafından 1-2 ay geçmeden öldürüldü.

Bulunduğumuz semt köpeklerin hegamonyasında bir konumda. (çok yakınımızda şehrin hayvan barınağı var ve köpekleri sürekli doğaya salıyorlar barınak doldukça)

Bahçemizde böyle bir çam ağacı mevcut lakin yapraklı dalları 1 metre boş gövdeden sonra başlıyor.

www.komikresimlerim.org

Uzatmadan özetle bu ağaca bir kaç dalını kesip ve kedi evi yapıp, mamayı sürekli oraya koyup alıştırmayı düşünüyorum ki eminim hemen alışır.

Ancak doğurduğunda yavrular çevreyi tanımak için inmek istediklerinde bir sıkıntı yaşar mıyız? ve çok sıcak olur mu kedi evinin içi yavruların gelişmesi adına bir engel teşkil eder mi?

Böyle bir şey yapıp deneyimleyen, eksilerini ve artılarını yeni nesillere aktarabilecek bir kişi olursa 1 ay sonra doğacak minimallerim müteşekkir olacaktır.

Yavrular zorlanır ve ağaçlar kedilerin değil kuşların meskenidir, yani sizin kedi yavrularını sahiplenmeyi öğrenecek, ona yerde bi kuytuluk yapmanız lazım, köpeklerin giremeyeceği bir delik kediye yeter.

  • yaren  (07.09.17 01:16:07)
kediyi kısırlaştırsanız da sorun toptan çözülse?

  • hipopotamus  (07.09.17 22:05:39)