[]

hic bilinmeyen bir dili anadili olandan ogrenmek zor mu?

ornegin, arapca hakkinda hicbir sey bilmiyorsunuz ve arapca anadili olan birinden ders almak zor olmuyor mu? anlasilmayan bir seyde orta noktada bulusabilmek falan?
 
Fransizcaya dair hicbir bilgim yoktu. Fransiz hocadan ogrendim. Orta noktada bulusabilmek zor oluyor fakat bu ogrenilen dili anadilde dusunmekten oturu olusuyor. Ben universitede zorunluluktan ogrendim. Uzerine dusulurse yapilmayacak sey degil. Hatta ogrenilen dili anadili olan birinden ogrenmek bence daha iyi bir sey


  • durbikonusucaz  (06.09.17 23:43:30) 
Lisede turkce bilmeyen almanca ogretmenleriyle almanca ogrendim.
Zor oluyor ama anlasacak baska yol olmadigi icin ogreniyorsun. Ve daha etkili oluyor bence. ama karsindaki kisi anadilini yabanci birine ogretmeyi bilecek egitimde/donanimda olmali.

  • kuehles blondes  (06.09.17 23:45:22) 
ilk okulda ilk denk geldik ingilizceye. hoca çıktı fill in the blanks dedi siz anlamadınız hocam/öğretmenim bu ne demek diye sordunuz o da gelip türkçe söyledi. ama işte bunu hadi şimdi ingilizceye bir şekilde aşina olduğumuzdan sıkıntı olmayacak belki ama çince öğretmeni söylese, hocanın yüzüne mal mal bakarsın yani. ne diyor diye değil mi?


  • blue eyes white dragon  (06.09.17 23:56:31) 
turkcell de çalışıyordum şirket bizi özel ve önemli bir kurs a göndermişti,hocamız kanadalıydı kurs bittiğinde adam şakır şakır türkçe konuşup gitmişti..
biz aynı.

  • jamswety  (07.09.17 01:42:49) 
başta tarzanca ilerliyor. ama sonrası çok kolay. bulmaca çözmek gibi.


  • alperz  (07.09.17 08:38:48) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.