bu işin karı nedir?

soru şu.... aşagıdaki bilgilere gore bu adamlar kar mı ediyor yoksa zarar mı? 5. seviyeden üye olundugunda kişinin ve kurumun kar-zarar durumu nedir?ilgilenenlere tesekkur ederiz.. =) pi' yi 3 alabilirsiniz.. [ pi konusunda ciddi değilim. ]

xxx sitesi internetten alısveris uzerine kurulmustur.siteye üyelik ucretlidir ve siteye kazandirdiginiz her uye icin ucret alırsınız.ayrica siteye kazandırdıgınız uyelerin getirdikleri alt uyelerden de ucret alırsınız.üyelikler 5 seviyedir.
1. seviye 100 tl
2. seviye 200 tl
3, seviye 300 tl
4, seviye 400 tl
5. seviye 500 tl olarak ucretlendirilir.

1. seviye için örnek.

3 üyeden kazanç-->90tl--> 3 uyeden 9 alt üye
9 alt üyeden kazanç-->90tl--> 9 uyeden 27 alt üye
27 alt üyeden kazanç-->135tl--> 27 uyeden 81 alt üye
81 alt üyeden kazanç-->405tl--> 81 uyeden 243 alt üye
243 alt üyeden kazanç-->1215tl
---------------------------------
1935 tl getirdiginiz 3 uyeden kazancınız.

1,seviyeden üye olundugunda 3 uyeden kazanç: 1935tl
2,seviyeden üye olundugunda 3 uyeden kazanç: 3870tl
3,seviyeden üye olundugunda 3 uyeden kazanç: 5805tl
4,seviyeden üye olundugunda 3 uyeden kazanç: 7740tl
5,seviyeden üye olundugunda 3 uyeden kazanç: 9765tl

her üyenin para kazanmak için istemediği bir ürünü alması ile kaydolduğunu ve sonra aynı gereksiz ürünleri yakınlarına satmaya çalıştığını düşünecek olursanız etik açıdan başta yanlış. sizi almaya çalışırken böyle arz talep laylaylom şeklinde konuştukları için bunu yazma gereği duydum.

  • yuto  (27.01.10 00:14:09)
sozlukte biri buna benzer bir sey hesaplamisti, tabii ki sirket kar ediyor.
(bkz: the house always wins)

  • kayranin kedisi  (27.01.10 00:38:35)
titan saadet zincirinin laciverti değil mi bu_? yoksa ben mi yanlış anladım_?

eğer yeterince üye getirirseniz her zaman kar edersiniz bu olumşumlarda. kişi için söylüyorum bunu. ürün satması ise işi sadece usulüne uydurmak. ekmek için gelmişti aynısı aklıma yıllar önce. fırın açıyorsunuz ekmeğin tanesi 100 lira. her getirdiğiniz yeni müşteri için 30 lira veriyorum ben size. onların getirdikleri için ise azaltıyorum parayı. birebir aynısı lan fikrimi çalmışlar.

site ise hiç bir zaman kaybetmez toplamda 363 artı siz üye girişi olmuş sizin hesabınız altından her biri 1. seviye olursa toplam 36.400 lira para girer siteye. 1. seviye olursanız 1935 i size gelir. sizin getirdiğiniz üyelere de sıra ile 720,315,180 ve 90 verir. toplam da 1305 lira verir. toplamda 3240 lira vermiş olur ve 30 bin küsür kar eder. seviye arttıkça sizin karınız da artar ama sitenin karı çok daha fazla artar.

burda esas olay yanında birilerini getirecek birilerini bulmak. misal ben gelsem bu şirkete üye olsam bir tane adam getiremem. tanıdıklarımdan hiç kimse düşmez bu olaya. eğer adam getiririm ben diyorsanız girin. çok karlı olabilir. olaya paramı kaç kişi ile çıkarırım açısından bakmak lazım. sizin getireceğiniz ilk üye sayısı sizin paranızı çıkarıyorsa durmayın girin. onların getirdikleri kar kalır. tabi bir de site ne kadar güvenilir onu da gözönünde bulundurun.
  • ayiadam  (27.01.10 00:39:46)
quest.net gibi geldi bana hiç bulaşmayın derim.

  • buffy de vampir sayilir  (27.01.10 02:17:58)