[]

02127034852 Dolandırıcı numarası

Bugün aradılar bu numaradan. Bilmem ne sigorta hizmetlerinden arıyormuş vs. klasik dolandırıcı. Ama şu varki ismimi, adresimi biliyorlar. hatta tc numaramın ilk 2 ve son 2 rakamını da söyledi. Nette biraz araştırdım ve bugün pek çok kişiyi aramışlar ve bilgilerini söylemişler onlara da.

Bu adiler bu bilgileri nereden/nasıl elde ediyorlar? Bu bilgilerin ellerinde olması zaafiyet yaratır mı benim açımdan?


 
Eskiden özel sektörde çalıştığım işte yüz binlerce kişinin bu bilgilerine sahiptim, ulaşmak zor değil. Yaratmaz.


  • once  (05.09.17 18:17:00) 
kargolar, oteller vs herkes topluyor bu bilgileri. ulaşmak zor olmasa gerek.


  • elorelia  (05.09.17 18:19:07) 
gecenlerde pamukkale turizm den bilet alacak oldum ismimi soyismimi soyledim adam tc no dan tut telrfon numarama kadar soyledi.(ilk defa bilet aldim o firmadan)


  • eksimeksi  (06.09.17 15:56:51) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.