Vize (shengen) için gereken belgelerle ilgili

Merhaba,

Kafam bayağı karışık birkaç sorum var, yardım bekliyorum.

Öncelikle daha önce 1 adet tek girişli shengen vizem var(fransa konsolosluğundan), 2 şer kez de vizesiz olarak sırbistan giriş-çıkışım var. Yine fransa konsolosluğuna başvuruyorum.

Sorularım:

-Son 3 aylık hesap dökümü isteniyor. Eski işyerim ciddi krize girdiğinden 2-3 ay maaş alamadım o yüzden iş değiştirdim 20 gün önce. Bu belgeyi götürmesem olur mu? Ayrıca son 3 ayda hesabımda doğru düzgün para olmadı, hatta artı para hesabım olduğu için şuan -2000de.

-Seyahat için gerekli parayı babamdan alacağım, 7 günlük seyahat için 5000 gibi bir rakam yatıracağım hesabıma. Böyle bi para girişi tek seferde sorun olur mu? Bir de hesabım demin belirttiğim gibi -2000 de şuan, 5000 yatırınca 3000e çıkacak.

-Eski iş yerimle muhattap olmak istemiyorum son 3 aylık maaş bordrosu götürmeyip sadece SGK hizmet dökümü götürsem olmaz mı?

-Yeni şirketimin genel kurulundan sonra yeni imza sürkilerinin çıkması 1 haftayı bulabilir, eski imza sürkileriyle konsolosluğa başvursam ya da imza sürkilersiz başvursam olur mu?

-Son 3 aylık hesap dökümü isteniyor. Eski işyerim ciddi krize girdiğinden 2-3 ay maaş alamadım o yüzden iş değiştirdim 20 gün önce. Bu belgeyi götürmesem olur mu? Ayrıca son 3 ayda hesabımda doğru düzgün para olmadı, hatta artı para hesabım olduğu için şuan -2000de.
*Bu belgeyi götürmezsen olmaz. Zaten aracı firma bu belge olmadığı için başvurunu konsolosluğa iletmez.

-Seyahat için gerekli parayı babamdan alacağım, 7 günlük seyahat için 5000 gibi bir rakam yatıracağım hesabıma. Böyle bi para girişi tek seferde sorun olur mu? Bir de hesabım demin belirttiğim gibi -2000 de şuan, 5000 yatırınca 3000e çıkacak.
*Rakamlar TL ise biraz kurcalarlar (yine de çok sorun olacağını sanmıyorum), ama Euro ise hiç sorun olmaz. Dönüş uçağın vs alındı belgeleyebiliyorsun diye düşünüyorum. Öyle durumlarda para konusuna çok takılmazlar.

-Eski iş yerimle muhattap olmak istemiyorum son 3 aylık maaş bordrosu götürmeyip sadece SGK hizmet dökümü götürsem olmaz mı?
*Maaş bordrosu olmadan olmaz. Zaten aracı firma bu belge olmadığı için başvurunu ilerletmez.

-Yeni şirketimin genel kurulundan sonra yeni imza sürkilerinin çıkması 1 haftayı bulabilir, eski imza sürkileriyle konsolosluğa başvursam ya da imza sürkilersiz başvursam olur mu?
*O şirkette çalıştığına dair birinden imza almış olmalısın. Eğer imzasını aldığın kişi, imza sirkülerinde listelenen birisi ise sorun olmaz.
  • gkn  (04.09.17 20:03:37)
@gkn Peki son 3 ayda gelen parayı sürekli bir yerlere transfer etmem ve vize randevusundan 3-4 gün önce 5000 tl giriş yapmam bi sorun oluşturur mu?

  • jagermeister icen geyik  (04.09.17 20:13:34)
Mesajını şimdi gördüm. Hesapta hareketlilik her zaman iyidir. 3-4 gün öncesinde de hesaba para yatırmanda hiç sorun olmaz.

  • gkn  (04.09.17 20:23:26)
bence direk babanızı sponsor gösterin. zira ani para girişlerinden işkillenip vize vermeyen bir italya biliyorum. gerçi fransa biraz daha insancıl olabilir. aklınızda bulunsun diye söylüyorum. kendi dökümanlarınız artı babanızın sponsorluk dilekçesi babanızın hesap dökümü varsa araba ruhsatı tabu daha iyi bir çözüm olabilir.

  • fosforlu cevriye  (04.09.17 21:52:05)
Peki 20 gün önce iş değiştirdim hem eski iş yerimden(3 aylık bordro, imza sirküleri, vergi levhası kopyası, ticaret odası kaydı, resmi gazete kopyası) hem de yeni iş yerimden(işveren yazısı, imza sirküleri, vergi levhası kopyası, ticaret odası kaydı, resmi gazete kopyası) belgeleri mi götüreceğim?

  • jagermeister icen geyik  (05.09.17 13:20:05 ~ 13:21:45)