Favladiginiz entryi şukuluyor musunuz?

Selam,

Şukulamanin ekşicesi aklima gelmedi :(

Begendiginiz entryi +liyor musunuz? Yoksa sadece favlara mi atiyorsunuz?

Dun bi entrym 100kusur favlanmis ama karma sadece 1 oynamis :D 60i çaylak desek kalan 40tan biri mi oylamis sadece demek bu? ( dun hic - almadigimi farzedersek)

Tesekkurler,

şukulamanın ekşicesi de şululamak galiba?!

çaylak oyları etkilemiyor, belki onun da etkisiyle öyle olmuş olabilir.

ben çok çok beğenirsem, ya şurda dursun sonra da bakayım dersem -ki henüz hiç baktığım olmadı- sadece onları fav'a atarım, beğendiklerimi de şukularım.
  • mehmed resad  (04.09.17 12:14:09 ~ 12:14:15)
Eskiler + oy verir, sonra tekrar bakarım derse fava atar. Yeniler favlar başka bişe yapmaz. Oy vermeyi bilmiyorlar twitter'dan dolayı sanırım

  • hasmetizm 2046  (04.09.17 12:23:51)
@hasmetizm ben de normalde oyle yapiyorum, demek yenilermis beni sasirtan :D

  • fakyoras  (04.09.17 12:25:16)
Şuku ekşi tabiri zaten.
Beğendiklerimi şukularım, sonra gerekecekse favlarım, "sonra okuyayım ben bunu" dediklerimin şukusunu sonraya bırakırım.

Karma direkt sana verilen oylara bağlı olmuyor sözlüğün genelindeki oylamaya bağlı oluyor. Aylarca yazmadığım halde haftanın dikkat çekeni olmadığı durumlarda bile karma değişiyor veya tam tersi durumlarda sabit kalabiliyor. Hatta karmam düşünce "gündeme bi bakayım güzel şeyler yazılmış olabilir" dediğim bile oldu benim.

edit: evet, bos gezenin bos ustası'nın dediği gibi şuku değil şukela ekşi terimi. şuku sonradan söylenmeye başlandı demek inciden gelmiş.
  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (04.09.17 12:38:32 ~ 15:19:34)
Okuyup beğendiysem;
Önce favori sonra beğeni.
Uzunsa okuyacak zamanım yoksa;
Önce favori. Güzelse beğeni, güzel değilse favoriden çıkarma.
  • mutekebbir  (04.09.17 13:02:52)
Şükela onun orijinali. İnci sözlükte şuku oldu. Yeniler pek bilmez.
Ben şukularım veya eksilerim ama eğer tekrar okunacak veya efsane bir entry ise favlarım oyladıktan sonra.

  • bos gezenin bos ustasi  (04.09.17 13:50:15)