[]

Yürüyememek

Merhaba,

Genellikle kalabalıkta olmak üzere dışarda yürüdüğüm zaman her an birine çarpacak, bir yere takılıp düşecek gibi hissediyorum. Bu histen dolayı hep huzursuz yürüyorum. Ayaklarım kilitleniyor, bacaklarım birbirine dolanıyor gibi oluyor bazen. Bir an önce yolu bitirip kimsenin görmediği, olmadığı yerlerden yürümeye çalışıyorum. Nadiren birinin olup olmaması da önemli olmuyor. Oysa yürümeyi çok seviyorum.

Sebebi nedir sizce? Ya da herhangi bir öneriniz var mı? Fizikselden çok psikolojik bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum.

 
Büyük kentlerde özellikle istanbulda yaşıyorsan normal bir durum ve bende de var, allah korusun mumbai de falan yaşasaydım ne yapardım deyip kendini rahatlatabilirsin.


  • binder dandet  (04.09.17 00:49:07) 
@binder dandet Evet, İstanbul'dayım. Ancak dediğim gibi bazen kimselerin olup olmaması bile önemli olmuyor :( Geriliyorum.


  • l arrache coeur  (04.09.17 00:51:35) 
Sosyal fobi + anksiyete bozukluğu gibi bir durum olabilir bu. Psikoloğa gitmen çok iyi olabilir...


  • yaren  (04.09.17 01:07:48) 
Agorafobi de olmuş olabilirsiniz. Geçmişte yaşadığınız bir olay, uzun süre kapalı alanda kalma sebep olabiliyor.üstüne giderek asabileceginiz bir şey. Tekrar özgüveni kazanmak kolay. En basiti yuruyenlerin sizden daha iyi insanlar olmadığını fark edin. Medeniyet, toplu yaşam bilmeyen insanlar yuruyebiliyorsa sizde yurursunuz :) geçmiş olsun.


  • baleyapansuaygiri  (04.09.17 03:24:19) 
@yaren ve @baleyapansuaygiri Ya aslında fobi boyutunda olduğunu düşünmüyorum. Genelde yalnız yürürken oluyor bu. Aklıma gelip düşündükçe gerilim artıyor. Eğer aklımda değilse, bunun üzerine o an düşünmüyorsam bir sıkıntı yaşamıyorum.

Teşekkürler bu arada :)
  • l arrache coeur  (04.09.17 03:34:01 ~ 03:35:20) 
@dogalantibiyotik Muhtemelen kötü tecrübeler olmuştur ama "kesin bu yüzden oldu" diyebileceğim bir anı gelmiyor aklıma :/

Hislere gelecek olursak; dediğim gibi birilerine çarpacak, bir taşa takılıp düşecek ya da ayağım kayacak gibi hissediyorum. Bazen yürüyüşüm normal değilmiş gibi geliyor. Bunu düşününce daha düzgün yürümeye çalışıyorum. Daha düzgün yürümeye çalıştıkça yürüyüşüm daha da bozuluyor ve bacaklarım birbirine dolanıyor. O an olduğum yerde durup nefes alıp tekrar yürümeye başlayasım geliyor :D

Özgüvenle alakalı olabilir belki. Özgüvenli olduğum söylenemez. Acaba bu, toplum içinde yürüyüşümü etkiler mi?
  • l arrache coeur  (04.09.17 03:42:35 ~ 03:44:52) 
Bir nokta daha var. Eğer bu konuda çok fazla gerilmişsem ve huzursuz olmuşsam mutlaka o an takılıyor ya da tökezliyorum :(


  • l arrache coeur  (04.09.17 03:44:31) 
Hayatta başka eylemleri de yaparkende oluyorsa anksiyete bozukluğu gibi bir şeydir. Modern insanlık olarak hepimizde biraz var :) hayatınızı engellemiyorsa kendinize telkin yoluyla halledebilirsiniz. Yok günlük hayatta sıkıntı oluyorsa bir doktora görünmek en temizi. İyi geceler :)


  • baleyapansuaygiri  (04.09.17 03:45:59) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.