Şu şarkılara benzer neler yazarsınız ?

Merhaba,

Şimdi şuraya örnek şarkılar koyacağım sizden de benzerlerini rica edeceğim bir liste oluşsun.

Herkesin bildiği klasiklerden;

Şekil 1a: Deep Purple - Soldier of fortune ---> youtu.be

Şeklil 2a: Opeth- To Bid You Farewell --> youtu.be

Evet kaliteli balladlar ama böyle cıvık cıvık aşk balladları değil de böyle içinde bir huzur bir gurur nası diyeyim bir hüzün ama aynı zamanda kabullenme hissi olanlar gibi. Çok mu saçmaladım?

Birinci örnekten yola çıkarsak (pek birbirini tutmayadabilir):
Eagles, hotel california
Portishead, roads
Blonde redhead, elephand woman
  • 1adam  (03.09.17 21:41:04)
  • tepedeki psychedelic adam  (03.09.17 21:50:13 ~ 21:56:34)
az once dinliyordum: www.youtube.com

sonrasinda da sunu oneririm: www.youtube.com
  • fakyoras  (03.09.17 21:51:37 ~ 21:53:24)
  • shotgunwoman  (03.09.17 21:54:42)
zakk wylde - throwin' it all away www.youtube.com

zakk amca bunu dimebag'e yazdı diye biliyorum.
  • rahip janick  (03.09.17 21:58:02)
the who - behind blue eyes
www.youtube.com

beatles - in my life
www.youtube.com
  • king lizard  (03.09.17 22:02:18 ~ 22:11:19)
bir de bunlar var:

alter bridge - blackbird

www.youtube.com (2. dakikada başlıyor)

myles kennedy de bu şarkıyı ilk gitarını satın aldığı ölen arkadaşı için yazmış. sözleri güzeldir. güzel de bir solosu var.

mad season - slip away

www.youtube.com

sözleri fena vuruyor

tool - 10.000 days

www.youtube.com

annesi judith marry için yazmış maynard, sözleri güzel, yarattığı atmosfer güzel. kulaklıkla bu saatte sağlam vurur, loopa aldırır.

edit: 10.000 days'i istemsizce loopa aldım yine. sana önerebileceğim her anlamda en güzel şarkılardan biridir.
  • rahip janick  (03.09.17 22:04:03 ~ 22:12:21)