Joomla dizin taşıdıktan sonra hiçbir düzenleme yapamıyorum?

Joomla'yı farklı bir dizine taşıdım sonra config dosyasını düzenledim. Tüm site sorunuz olarak çalışıyor. Ancak hiçbir içeriği düzenleyemiyorum ve yaptığım değişiklikleri kaydedemiyorum. Editör çalışmıyor HTML olarak görüntüleniyor. HTML üzerinde yaptığım değişikliklerde de kaydetme yapamıyorum.

Ekte görüntü mevcut.
img651.imageshack.us

configuration.php yi root olarak değiştirdiğinizi varsayarak; belki taşıdığınız dizinde normal kullanıcıların yazma hakkı yoktur diyebilirim.

  • quanta  (26.01.10 21:56:04 ~ 21:56:35)
folder ve file permissionları kontrol edin. panel'den help/system info oradan bakabilirsiniz. hepsinin writable olması lazım.

  • darknum  (27.01.10 02:18:18)
screenshottan editörün aktif olmadığı anlaşılıyor. administrator ekranından genel yapılandırmada hangi editörün aktif olduğuna bakın. tinymce, jce ya da farklı bir editör yüklediyseniz. belki de düzenleyici yok olarak seçilmiş olabilir.

diğer bir seçenekte giriş yaptığınız kullanıcının kullanıcı detayına bakın kullanıcı yöneticisinden. ordan da o kullanıcının hangi editörü kullanmak istiyorsa onu seçmesine izin verilen bir select var. belki de orda düzenleyici yok olarak işaretlenmiş olabilir.

son olarak eklentiler de editör plugini deaktif edilmiş olabilir ya da db/konfigrasyon taşındığı için silinmiş olabilir, baştan yüklemeniz gerekebilir.
  • phonex  (27.01.10 04:33:45)