Kadıköy Özgürlük Parkı'ndaki Kedilerin Acil Yardıma İhtiyacı Var!

Kadıköy Özgürlük Parkı'nda bırakılan/terk edilen sayısız yavru ve yetişkin kedi bulunuyor. Yavruların kimi bir avuç kadar, bazıları da hastalıkla boğuşuyor. Anne olup yavrusuyla yaşamaya çalışan da var. Bulundukları ortam sağlıksız ve hasta kedilerin sağlıklı kedilerle bir arada yaşaması, bulaşıcı hastalıkların hızla yayılmasına yol açıyor. Her gün yavrulardan bazıları ölüyor. Gönüllü olarak çalışan bir avuç hayvanseveriz, ve bazen çaresiz kalıyoruz. Onlara yuva bulabilmek en büyük hedefimiz; ancak bu süreçte bakımlarını ve tedavi masraflarını karşılayabilmek için gönüllülerin desteğine ihtiyaç var.

Parktaki kedilerle ilgili güncel paylaşımlara ve fotoğraflara aşağıdaki Instagram hesabından ulaşabilirsiniz:

www.instagram.com

İletişim bilgileri:

Ceren Erkan

Lütfen bu paylaşımı ilgilenebileceğini düşündüğünüz insanlara da ulaştırın.

hayvanların kısırlaştırılması ve böylece sorunun daha da büyümemesi elbette daha iyi bir çözüm. öte yandan, şu an sağlık durumu oldukça ciddi olan birçok hayvandan bahsediyoruz; bu hayvanların kısırlaştırma gibi ciddi bir operasyondan önce daha iyi koşullarda bakılmaları ve iyileşmeleri şart. gönüllülerden edindiğim bilgilere göre, belediyenin bu konuda herhangi bir somut çabası/yardımı söz konusu değil. ayrıca, çevredeki insanların kirlilik vb. nedenlerden dolayı kedilerden şikayetçi olması da bir diğer sorun.

son olarak, hayvanların kısıtlanmış bir fiziksel çevrede rahat edemeyeceği ve mutlu olamayacağı hakkındaki yorumunuz doğru olsa da, bu paylaşımın birincil amacının hayvanların fiziksel rahatsızlıklarını ortadan kaldırarak, hayatta kalmalarına yardımcı olmak olduğunu hatırlatmak isterim.
  • courageux13  (03.09.17 15:54:40 ~ 15:57:30)
sokak hayvanlarının ortalama ömrünün 3 yıl olduğunu bilmeden insanlar belki iyi niyetle ama böyle konuşunca sinir oluyorum. sokakta yaşamaktan daha mutlular evet fotoğraflardan belli zaten değil mi?...

  • su nanesi  (05.09.17 16:54:30)