erkeklere soru - lütfen kadınlar bakmasın

@
(\_. - .
./\......'

beyler genelde ayakta mı işiyorsunuz?

geçen bir arkadaştan duydum ayakta işemiyormuş. neden diye sormaya da korktum..

Ayakta işersen üstüne sıçrar. Bir de erkek hastalığı gelişebilirmiş.

  • iddaaci  (31.08.17 01:04:32)
B.klama riski varsa oturarak işiyorum. Yoksa ayakta. Prostat kanseri riskini artırıyormuş diye biliyorum. Daha sağlıklı diyolla oturarak işemek için.

  • dissendium  (31.08.17 01:05:58 ~ 01:24:20)
eski erkek arkadaşım eğer evde isek oturarak işemeyi tercih ediyordu. sanırım yorgunluktan, acele işi yoksa ya da uykudan uyandıysa vs.

  • burchak  (31.08.17 01:07:52)
Genelde ayakta, oturmak çok zahmetli geliyor.

  • gozu acik sevisen yahudi  (31.08.17 01:13:57 ~ 01:45:28)
ayakta işemenin uzun vadede prostat riskini arttırdığına dair bir şey duymuştum. ne derece doğru bilemiyorum ama aynı şeyi duyduğu için hep oturarak işeyen bir arkadaşım var.
ben sessiz noktayı hedef alarak ayakta işiyorum

  • cay koy geliyorum  (31.08.17 01:15:16)
şimdi hangi tip tuvalet olduğunu belirtmekte fayda var. ben pisuvar hariç acelem yoksa otururum, öbür türlü hijyenik gelmiyor bana sanki üzerime işemiş gibi oluyorum. konuyu dini temellere dayandıran tipler de mevcut tabii.

  • leontocephaline  (31.08.17 01:19:08)
bayağıdır düşünüyordum bunu. çok uzun süredir ayakta işiyorum. işi bitirip gelip oturduktan sonra damlıyor bildiğin.

tahminimce; mesele idrar torbasını sıkıştırıp bütün idrarı dışarı atmakta. bu yüzden alaturkada işemek en sağlıklısı. klozet ise idare eder. çünkü bacak ve karın arasında sıkıştıramıyorsunuz torbayı. ayakta işeyince ise ancak kaslarınızla son damlaları atmaya çalışıyorsunuz o da olmuyor.

iyi mi salladım bilmiyorum ama tesbütüm budur.
  • a man alone  (31.08.17 01:19:54)
ayakta işiyorum. kız gibi oturmanın anlamı yok. alt tarafı işiycez lan. prostat mrostat yalanlarını geçin.

  • Delay Fuze  (31.08.17 01:21:32)
umumi tuvaletler haricinde oturarak. çünkü sağa sola epey sıçrıyor.

  • oxit  (31.08.17 01:24:07)
Ayakta işerim.

Bende zaten kronik prostatit var, o açıdan "eyvah prostat olurum, eyvah enfeksiyon kaparım" olayı yok, oldu olacağı kadar zaten.
  • hayirsiz  (31.08.17 01:24:52)
Dışarda ayakta evde oturarak. Ayakta istedi diye kimse kanser olmaz, geçelim onları.

  • doxanikee  (31.08.17 01:37:07)
Genelde oturuyorum ama sabahlari haric

  • all girls dream  (31.08.17 02:01:21)
ne oturması olm ya erkek adamsınız ayakta işiyim gitsin

  • regardless of what they say  (31.08.17 03:12:58)
Evdeysem oturarak, dışarıdaysam ayakta.

  • Adramelekhh  (31.08.17 03:13:36)
ayakta iserken sicriyor micriyor diyenlere hayret ettim. ne sıçraması kanki? fuze gibi gidiyor hedefe. icerde micerde de bişey kalmiyor. ayrica oturarak isemenin daha saglikli olduguna dair soylentilerin muslumanlarin basinin altindan ciktigini dusunuyorum. islamda ayakta isemek hos karsilanmaz.

not: daima ayakta spor.
  • boyle buyurdum  (31.08.17 03:14:28)
eger tuvalet temizse oturarak degilse ayakta. ayakta isediginde mesane tam boşalmiyor, prostat riski dogurur.

  • eriksatie  (31.08.17 03:15:52)
tabiykisi ayakta çöğdürüyorum. bir takım müslüman oturarak şeyetmenin sünnet olduğunu düşünüyor ondan öyle şeyapıyor.

  • Ufuk  (31.08.17 04:24:52)
evde oturarak, dışarda ayakta

  • rakicandir  (31.08.17 04:45:16)
hayır oturarak işiyorum. alışkanlık.

  • klar  (31.08.17 04:51:17)
Insanlari ayakta isetmemek dincilerin yalani. Ayakta isemek yanlis olsaydi pipimiz olmazdi. Tum erkek memelilerin milyonlarca yildir pipisi var.

  • Traveller  (31.08.17 04:51:49)
@traveller

pipiniz ayakta işemek için değil, üremeyi kolaylaştırmak için var. ayakta işeme becerisi onun getirdiği bir avantaj.

ama bir hastane çalışanı olarak söyleyebilirim ki prostat...ustelik babası prostat bir evlat olarak diyebilirim ki yaşam kalitesini inanılmaz şekilde düşüren bir hastalık. değil uzun yola,
kısa yola bile cikamiyor. yolda olabilecek herhangi bir aksiligi (örneğin otobüste eve gelirken trafik sikisti) tolare edemiyor. misafirliğe gittiğinde sürekli tuvalete taşınıyor. içtiği sıvı miktarına dikkat ediyor. dolayısıyla özgüveni zedeleyen ve sosyal hayattan uzaklaştıran bir rahatsızlık.

@doxanikee
prostat=kanser demek degil. evet kimse ayakta işeyince kanser olmaz. ama prostat riski yükselir.
  • balik kraker  (31.08.17 06:36:52)
ev ortamı dışında ayakta. evde oturarak. ayaktayken illa sağa sola sıçrıyor. öteki türlü daha hijyenik. sağlık açısından faydalı diyen de var. kolpaysa bile bi zararını görmedim.

bu arada "erkek adamsınız, ayakta işeyin." diye telkin etmek nedir onu anlamadım. bunun üzerinden erkeklik mi ölçülür olm, erkekliğinizde mi yoksa zekada mı probleminiz var?
  • zgrydn  (31.08.17 08:45:50)
evet

  • since1907  (31.08.17 09:58:08)
Ayakta işemek prostat yapmaz.

Kaynak: www.ncbi.nlm.nih.gov
  • hümanist tabutçu  (31.08.17 14:17:01)
@hümanist: LUTS olanlar hariç demiş, bende o semptomlar var, gerçekten daha rahat.

  • Adramelekhh  (31.08.17 14:27:44)
Sorun erkeklik disilik konusu degil, sonuna kadar feministim ama bu ayakta isemeye karsi olma durumu bir tek Musluman ulkelerin tartisma konusu. Neden dinciler buna karsi anlamiyorum, masada yemek yemeye, catal kasik kullanmaya falan da karsilar gerci.

  • Traveller  (31.08.17 14:55:33)
@Adramelekhh
LUTS için oturarak işemek daha iyi demiş, sağlıklı bireylerde ise ayakta işemek prostata sebep olmaz.

  • hümanist tabutçu  (31.08.17 15:20:51)
@hümanist: ben de onu dedim işte

  • Adramelekhh  (31.08.17 15:21:47)