aynada hangi gözünüze bakıyorsunuz?

saçma sorular vol.3
(git: #1218217)

aynaya bakmanızı ve aynada hangi gözünüze baktığınızı öğrenmek istiyorum. çünkü default olarak birine bakıyoruz. ötekine bakmak daha zor geliyor.

bir de solaksanız özellikle belirtin lütfen. güncelik hayat araştırmalarım var da.

ben solak değilim ve sağ gözüme bakıyorum misal.

ed:ayna yoksa kamera ile de deneyebilirsiniz

sol gözüme bakıyorum galiba ben.
solak değilim

  • cay koy geliyorum  (30.08.17 12:48:10)
sağ göz, o daha güzel

  • rahip janick  (30.08.17 12:50:13)
Bir sağa bir sola bakıyorum sürekli aynı göze bakmıyorum. Sağlağım

  • uyusam iyi olur  (30.08.17 12:50:36)
solak değilim ve ilk kısa bir süre sağ gözüme bakıyorum ama o sonra sol gözüme de bakıyorum sanırım. Sağ gözüm sol gözümden daha bozuk numara olarak.

  • fosforlu cevriye  (30.08.17 12:51:39)
ben gözüme bakmıyorum, komple kendime bakıyorum, özellikle bir şeye bakacaksam atıyorum kıyafet olur, sivilce olur, kaşım çıkmıştır filan onlara odaklanarak bakıyorum. duyuruyu garipseyip kamerayı açıp baktım hatta lan acaba gözüme bakıyorum da ben mi anlamıyorum diye, yine kendime baktım hiç gözümü mözümü görmedim. siz niye gözünüze bakıyosunuz ya, bende mi bi anormallik var :<

  • evde liyakat kalmamis  (30.08.17 13:10:02)
Solağım, sağa bakıyorum. Her işte sağımı öncelikli kullanıyorum otomatikman; adım atma, telefon oynama, otobüste tutunma vd. El ve ayakta, ince işler için solu boş bırakmaya yarıyor gibi bir teorim var ama sağ göz olayını bilmiyorum.

  • manuel mandalina  (30.08.17 13:11:16)
ya işte bu illaki ayna değil. fotoğrafta da böyle. ilk odaklandığımız yer sağ gözümüz oluyor genelde.

sivilcemize bakacağımız zaman gözümüze bakmıyoruz tabi biz de ama ilk baktığımız yer ora.

bana enteresan geliyor bir göze odaklanma durumu. o sebeple çoğunluğu öğrenip bir mantık çıkarmaya çalıştım.

solak bir arkadaşım "ben sola bakıyorum" dedi ve...
  • supergirl  (30.08.17 13:58:10)
genelde sol göz. sağ elimi kullanıyorum.

  • zgrydn  (30.08.17 14:39:04)
solağım öyle bir ayrımım yok, ikisine de bakıyorum.

  • theos ek mekhanes  (30.08.17 15:46:53)