elime bi elektro gitar geçti. hasarlı olup olmadığını nasıl anlarım?

selamlar, bir arkadaşım yıllar önce alıp da kullanmadığı elektro gitarını bana verdi. markası falan yazmıyor üzerinde. bel bükecek bir ağırlığı var. telleri yok. floyd rose köprülü. manyetiklerinin üzeri ufak ufak korozyon yapmış. elektro gitar amfim yok fakat aktif bir hoparlöre bağlayıp manyetikleri gıdıkladığımda ufak hışırtılar duyuyorum. sap ayarı bozulmuş olsa bile bakınca anlayamıyorum. çok merakım var bu işe, direkt bir amfi alıp başlamak istiyorum ama gitar bozulmuşsa kahrımdan ölürüm. tavsiyeniz?

edit: markası manuel raymond mre3bk

bir dükkana götür, baksınlar.
köprüsüne, sap ayarına bakarlar, klavyesini temizlerler, tellerini falan takarlar verirler sana.

istanbuldaysan kadıköy çarşısında stage var, orası yardımcı olur.
  • cay koy geliyorum  (29.08.17 16:53:16)
istanbul'daysan kadikoy barlar sokaginda luthier ismail dalgin var.

  • jimicik  (29.08.17 16:56:20)
bi kere gitar baştan dandik, sıfır olsa da dandik, markadan dolayı. çıkacak muhtemel masraf 100 liraları bulacaksa boşuna verme derim, sıfırı 250-300 arası zaten. çünkü o masrafı yapsan da ses çıkartmaktan öteye gidemeyecek yapacağın şey ki başlangıç gitarını böyle bişey alıp sonradan aldığı sesten çaldığı notadan bişey anlamayıp "bu muymuş yea" diyen çok insan var. çok merakın varmış madem, ikinci el cort'tan aşağı düşme derim, iyi araştırırsan temiz ve sağlam bulursun 300 liraya, alacağın ses en azından bir şeylere benzer.

  • Bruce  (29.08.17 17:09:12 ~ 17:10:00)