duştan sonra gelen kaşıntı

başına gelen var mı. deneyimleyenler araştırdı mı bunu. nedeni nedir.

Esimdede oluyor ama nedenini bilmiyorum.

  • brnbrs  (29.08.17 15:23:47)
Derideki kiri pisi harekete geçirmiş oluyorsun ondan. :) Sağlam bir kese lâzım.

  • yirmisantim  (29.08.17 15:24:34)
kullandığın sampuan irritated ediyordur. bende de eskiden olurdu, kizarirdim, kasinirdim.

sampuani değiştir, mümkünse hassas ciltler için olan bak.
  • no christ requires  (29.08.17 15:28:20)
şampuan/duş jeli her ne ise.

mobildeyim, editleyemedim.
  • no christ requires  (29.08.17 15:29:07)
sıcak sudan sonraysa (bkz: polistemia vera), belki?

  • doxanikee  (29.08.17 15:33:13)
cildin kuruluktan gerilip kaşıntıya neden oluyordur.

  • uyusam iyi olur  (29.08.17 15:35:56)
benim ayak bilek kısmı ve bazen dizaltı kaşınıyor. sanırım keselenmemekten oluyor. Bazen makasla kazıyorum kaşınma olmuyor. Bir de saunaya gidip orada ölü derileri kaldırmışsam olmuyor.

  • renegade  (29.08.17 15:40:22)
Sadece kaşıntıysa başka tabi ancak kolinerjik ürtikeri göz ardı etmemek gerekir. En iyisi dermatolojiye bir görünmek.

  • gonion  (29.08.17 16:19:45)
Cildi nemlendirmek lazım kuruluktan kaşınıp pul pul dökülür

  • hernezıkkımsa  (29.08.17 17:53:00)
denize girmediğim senelerde mutlaka oluyor. benim ilacım deniz suyu.

  • orijinal nick bulamadim  (29.08.17 18:36:07)
Benim de oluyor bazen. Özellikle normal sabun kullandığımda daha fazla, bir süre bacaklarda durmadan kaşınma hissi geliyor, sonra geçiyor, gayet lifleniyorum ve kir sebepli değil. Sebebi temizleyicinin ve sıcak suyun cildi kurutması. Nispeten ılık ve nemlendiricili duş jelleri kullanın. Kuruluk hissi veren sabunlar kullanmayın.

  • filipis  (29.08.17 22:22:05)
Bana da oluyordu beyaz sabun kullandidimda. Sobra duj jeline gectim duzeldi. Ama su an dove kalip sabun kullamyorum cok memnunum.

  • innerbliss  (01.09.17 17:47:41)