Kavrama Noktası Neden Değişir?

Merhaba

Kavrama noktası eğime göre değişiyor. Bunun sebebi nedir acaba? Sabit bir noktada olması daha mantıklı geliyor ama?

Bir de motor sesine göre kavrama noktasını anlayabilirsin diyorlar lakin araba da müzik dinleniyorsa bunu fark etmek güç. Kavrana noktasını gösterge panelinde gösteren bir işaret neden yok acaba? Yada bunu gösteren araçlar var mı?

Saygılar

Yeni öğrenmiş biri olarak size taktiğimi verebilirim:"Devir saatini izlemek."

Ayağı debriyajdan yavaşça çekerken devir saatindeki ibre oynuyor gibi olduğu zaman işte orası kavrama noktasıdır!
  • kanatlarim var ruhumda  (28.08.17 23:55:19)
Kavrama noktasını aramak çok saçma ve gereksiz bir şey, kavrama noktasını bulmaya çalışma o olay bir tek yokuşlar için gerekli, o da araç geriye kaymasın diye. Normalde gaz verip devri yükselt, sonra ayağını yavaş yavaş debriyajdan çek arabanın kendisi bulur kavramayı, bulduğunda da zaten harekete başlamış olursun. Bu kadar basit bir olayı kursların çok komplike bir şeymiş gibi göstermesini pek anlamıyorum ben.

  • angelus  (29.08.17 00:10:03)
Araba ile aranda organik bir bağ gibidir debriyaj. Herhangi bir gösterge gerekmez kaldırırken ayağını hissedersin kavradığını, verirsin hafif gaz kaldırırsın dert değil. Zamanla alışacaksın

  • bos gezenin bos ustasi  (29.08.17 00:38:55)