bu dizilerden hangilerini seyrettiniz ve tavsiye edersiniz

uzun zamandır izlemek istediğim diziler var bir kısmını daha önce izledim ve tekrar izlemek istiyorum (daha önce seyrettiklerimi dizinin yanına not olarak yazacağım) bir kısmını ise izlemedim ama izleyip izlememeye daha karar vermedim

sizlerden ricam bu dizilerden hangilerini izlediniz ve tavsiye edersiniz yazarsanız sevinirim

DAHA ÖNCE SEYRETTİKLERİM

North and South (1985) (daha önce izledim yaşı 35 dan küçük olanlar hatırlamazlar)
www.turkcealtyazi.org

Married with Children (1987–1997) (daha önce izledim)
www.turkcealtyazi.org

The X Files (1993–) (daha önce izledim)
www.turkcealtyazi.org

Seinfeld (1989–1998) (daha önce izledim)
www.turkcealtyazi.org

SEYRETMEDİKLERİM

Deadwood (2004–2006)
www.turkcealtyazi.org

Into the West (2005)
www.turkcealtyazi.org

Hell on Wheels (2011–2016)
www.turkcealtyazi.org

The Mist (2017–)
www.turkcealtyazi.org

Breaking Bad (2008–2013)
www.turkcealtyazi.org

Prison Break (2005–)
www.turkcealtyazi.org

The Walking Dead (2010)
www.turkcealtyazi.org

Fear the Walking Dead (2015)
www.turkcealtyazi.org

Narcos (2015–)
www.turkcealtyazi.org

Sherlock (2010)
www.turkcealtyazi.org

Game of Thrones (2011–)
www.turkcealtyazi.org

Planet Earth (2006)
www.turkcealtyazi.org

Planet Earth II (2016)
www.turkcealtyazi.org

Kampen om tungtvannet (2015–)
www.turkcealtyazi.org

Cosmos: A Spacetime Odyssey (2014–)
www.turkcealtyazi.org

Dexter (2006–2013)
www.turkcealtyazi.org

Doctor Who
www.turkcealtyazi.org

Friends (1994–2004)
www.turkcealtyazi.org

Hannibal (2013)
www.turkcealtyazi.org

Fringe (2008)
www.turkcealtyazi.org

Frozen Planet (2011)
www.turkcealtyazi.org

The Blue Planet (2001)
www.turkcealtyazi.org

The Civil War (1990)
www.turkcealtyazi.org

The World at War (1973–)
www.turkcealtyazi.org

Band of Brothers (2001)
www.turkcealtyazi.org

Gotham (2014–)
www.turkcealtyazi.org

Lost (2004–2010)
www.turkcealtyazi.org

The Simpsons (1989–)
www.turkcealtyazi.org

The Big Bang Theory (2007–)
www.turkcealtyazi.org

sherlock
friends
got
  • elorelia  (28.08.17 14:54:39)
Büyük kısmını izlemiş biri olarak Fear the Walking Dead haricinde güzel buldum listeyi. İzlemediklerimden de the Mist'i elerdim sanırım. Pek iyi yorum almadı yanılmıyorsam.

  • auroraaurora  (28.08.17 15:06:16)
eğer 2. dünya savaşı konulu şeyler ilgini çekiyorsa band of brothers'ı gözüm kapalı tavsiye ederim

  • silah taciri  (28.08.17 15:06:21)
lost'u keşke hiç izlememiş olsam, bilmiyor olsam da yeni başlıyor olsam derim hep. lost beni çok etkiledi, çok heyecanlanarak izledim.

breaking bad de mükemmel bir dizi ama lost'un verdiği heyecanı vermedi.
  • kibritsuyu  (28.08.17 15:23:04)
tüm sezonlarını izlediğim yalnızca doctor who ve breaking bad var listede (hiç dizi izlemiyormuşum) ikisini de öneririm, alanlarının en başarılı yapımlarından.

hepsini değil ama bir kısmını izlediklerimden de; the simpsons ve planet earth serisini öneririm.

bu aralar talihsiz serüvenler dizisine sardım henüz tek sezonu var, masalsı ve şahsına münhasır bir anlatım tarzları var, öneririm.
  • Apocalypse  (28.08.17 15:25:18)
Breaking bad, narcos, Sherlock, doctor who, game of thrones harika diziler.

  • Fusha  (28.08.17 15:27:12)
Friends benim için gerçekten terapi gibi.

  • mutlusismankedi2015  (29.08.17 02:00:50)
ÖNCELİKLE The X Files
sonra fringe ve doctor who

  • river song  (29.08.17 02:07:42)
Friends: izlediğim en hatalı dizi olabilir. senaryo devamlılık olarak çöp, bırak başka bölümü, aynı bölüm içinde bile dedikleri tutmuyor. onun dışında kadraja girmemesi gereken şeyler falan var bir dünya. yine de izlediğim en iyi komedi dizilerinden.

Doctor Who: (2005'ten itibaren çekileni diyorsundur) arada baya bir bozan ama çok güzel bölümleri olan, izlemeye kesinlikle devam edeceğim, başarılı bir bilim-kurgu/fantezi dizi. Üşüyoruz Tennant reyiz.

Game of Thrones: Çok güzel başlayan, sonra giderek boşlaşan bir dizi. Kitaplarla dirsek temasındayken senaryo çok daha iyiydi. Şimdi CGI çok para yiyiyor olsa gerek, içerik çöpleşiyor. Yine de en iyi fantastik kurgu dizilerden.

Sherlock: Sapyoseksüel olduğunu iddia eden insanları bu yöne iten 2-3 diziden biri. Benedict Cumberbatch çok iyi oynuyor. Senaryo da (kitaplardan elbette) güzel bir uyarlama olmuş günümüze.

Seinfeld, The Simpsons zaten komedi alanındaki klasikler.

Breaking Bad, Dexter, The Big Bang Theory izledim ama beni sarmadı.

Bunlar dışında Person of Interest, Black Mirror, BattleStar Galactica, Coupling, American Gods, Rome vs. önerebiliyor muyuz? Bir alt grup (istenirse çerezlik) olarak da Misfits, Oz ve Netflix'in Marvel ve DC Comics dizilerini önerebilirim eğer bir önceki cümledekileri de önerebiliyorsam tabii ki.
  • nawar  (29.08.17 02:43:48)