kısa mesafe, parça eşya taşıma tarifesi?

aynı mahallede maksimum 400-500 metrelik bir mesafede bir tek kişilik baza ve 2 kapılı küçük bir giysi dolabı taşınacak. tanıdıklar aracılığıyla 2 kişiyle görüştüm biri 300 diğeri 400 lira istedi. eşyaların sıfırı o para etmiyor. normal mi bu fiyatlar ya? ben 50-100e falan halledilir diyordum. 300 lira isteyen adam sen kaç para verirsin diye sorunca o kadar düşük söylemeyeyim diye 150 vereyim dedim "iyi para da almayalım hatta" falan dedi adsfghjjk yarın mahalleyi turlayıp bir kamyonet bulurum diye düşünüyorum ama herkes bu kadar para isteyecekse hiç uğraşmayayım.

ek soru: araç neredeyse hiç yakıt harcamayacak; dolabı tek başıma taşırım da adamın bazanın bir ucundan tutması gerekecek muhtemelen. asansörle indirip yine asansörle çıkarılacak zaten. taş çatlasın 15 dk falan sürer yani. bu insanlar 15 dakikada 150 liraya burun kıvıracak kadar çok mu kazanıyor yahu??

150 liraya tanıdık bile taşımaz. Piyasa böyle. Bence 300 diyen normal demiş.

Biz klima montajı için vinç kiraladık mesela 10 dk. 150 lira aldı adam. Onların yeri ile bizim yerin arası 200 metre belki. Yani hiç bir masrafı yok. Ama 150 lira alıyor o da tanıdık diye. Bu işler böyle.
  • elorelia  (28.08.17 00:21:16)
Oralardaki kapicilarla gorus, çok daha iyi fiyata tasirsin.

  • podrostok  (28.08.17 00:28:57)
nakliyeciyi salla. kapiciya sor ver 100 tl. eskici fln gecer sokaklardan ya da kagit toplayicilar gecer onlara sor. 50 ser tl versen kosa kosa tasir adamlar. tum gun sokak sokak dolasip o parayi anca kazaniyorlar.

  • oscar  (28.08.17 00:39:13)
bir arkadaş, tanıdık yok mu; inişler yokuşlar filan yoksa birer ucundan tutulup taşınır aslında.
nakliyecilere ve ikinci elcilere Allah düşürmesin.

  • runagain  (28.08.17 01:27:46)
kaçıncı kattan indirilip kaçıncı kata çıkacağı da önemli ama 150-200'e halledersin. kapıcıya sor mutlaka tanıdıkları olur onların böyle işler için.

edit: haa asansör varsa ohooo. bi ucundan tutar 100 liraya halleder. bir kuruş fazla verme.
  • proletarier aller lander vereinigt euch  (28.08.17 01:29:49 ~ 01:31:12)
Ben iki üç yıl önce 20 lira artı bir paket sigaraya hallettim. Bu işlerin piyasası belki 300 400 dür ama piyasaya iş yapan adama gidersen. Her kamyonu olan adam eşya taşıma işi yapmıyor. Csmcılık yapıyor olabilir, veya nalbur dükkanı vardır yardım eder.

Biraz araştır bulabilirsin böyle birini. Benim işimi, bir iş arkadaşım halletmişti bu arada. Bizim apartmanda kamyonu olan biri var belki yardım eder sana dedi. Öyle halloldu.
  • Fusha  (28.08.17 01:47:16)
@trollziya, dhl mi yoksa ups mi taşısın ona karar veremedim.

sokaktaki "yük ve eşya taşınır" kamyonetlerinden birini bulup aradım, 70 liraya hallettik. yüzsüzlük yapsam 50'ye de bağlardım gibi ama 400'leri falan görünce sıtmaya razı oldum.
  • nrmnm  (28.08.17 14:15:18)
adres nere adres? yakın birileri el atsın...

  • ozman  (28.08.17 23:09:51)
Şuradan teklif isteyin, farklı nakliyatçılardan farklı fiyatlar alıp pazarlık yapabilirsiniz:

"www.enakliyat.com.tr
  • a day at the races  (28.08.17 23:17:23)