[]

önceki araç sahibine ait trafik cezası

bu işlerden hiç anlamayan biri olarak 2. el bir araç aldım. işcep ile trafik cezası sorgulayınca aracın 2004 yılındaki sahibinden kalma bir ceza görünüyor. plaka adıma tescilli olduğu için benim hesabımda çıkması mantıklı fakat ben bu cezayı ödeyebiliyorum. şimdi ihale bana mı kaldı? yoksa aracı 2017 yılında aldığım için ceza plakaya kesilmiş olsa dahi ben sorumlu değil miyim?
 
o herhalde zaman aşımına uğramıştır zira cezası varsa noterde alım satım yapılamıyor diye biliyorum.


  • n62  (27.08.17 19:20:21) 
bizim plaka eskiydi. eski elemanın cezası varmış, ödedik, vergi dairesine dilekçe falan verdik, geri verdiler.


  • passion rules the game  (27.08.17 19:40:47) 
Edevletten bakin arabanin plakasinda gorunmez bankalarda gorunur


  • steward  (27.08.17 21:06:14) 
sen aracı aldığın tarihten itibaren gelecek cezalardan sorumlusun. araç alış satış belgeni sakla herhangi bşr durum için. o cezayı o adamdan tahsil etmek ise devletin görevi. kafana boşuna takma. kesin bilgi.


  • adivar  (28.08.17 09:08:59) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.