Yağlı ciltler için yüz temizleme jelinin yüzü daha çok yağlandırması

Böyle bir şey olabilir mi ya?

En son yüzümü yıkayıp çıkıyorum duştan. İlk 1 saat ooohhh mis gibi kupkuru fakat sonrasında inanılmaz yağlanıyor özellikle burnum. Hiçbir şey kullanmayınca daha geç yağlanıyor resmen bunun sebebi ne? Nasıl bir şey kullanmalıyım?

Tonik olarak elma sirkesi kullanın ilk zamanlar yüzünüz yanabilir. Pamuğu hafif su ekleyin. Daha sonra alışınca sıkıntı olmuyor.

  • burchak  (25.08.17 17:55:35)
yağlı cildi kurutmaya çalışmayın nemlendirmeye çalışın, yeteri kadar nemlenirse gereksiz yağlanmayacaktır. vücudunuzdaki diğer etkenlerin normal olduğunu düşünürsek tabi.

  • ofelia  (25.08.17 17:57:18)
Bioderma Sebium kullan. Yüzüne pudra sür.

  • Lim5  (25.08.17 17:58:31)
temizleme jeli temizler sadece, avene cleanance mat gibi bir nemlendirici sürerseniz banyodan sonra çıkmadan önce falan, daha iyi etki edecektir.

  • whoosie  (25.08.17 18:01:42)
Kurutuyorsun, cildin kurudum telaşıyla, kendisini savunmak için daha fazla sebumu basıyor içerden, yağlı cildin olayı bu. Yağlı cilt ve nemli cilt aynı şey demek değil. Su bazlı, kesinlikle yağ bazlı olmayan hafif bi nemlendirici geç yıkadıktan sonra. Eskisi gibi yağlanmayacaktır muhtemelen.

  • gayda  (25.08.17 20:42:23)
duşta yüz temizleme jeliyle yıka, duştan çıkınca bepanthol body lotion (mavi olanından) sür.
bahsettiğin sorun bende de oluyor bephantol sürmediğim zaman.

  • istanbul kanatlarimin altinda  (25.08.17 20:47:18)
Kil maskesi yap haftada 1-2.
Maddi olarak zorlamayacaksa glam glow'un dışı siyah olan kil maskesi bebek gibi yapıyor. Sepholarda bulabilirsin.

  • kayranin kedisi  (25.08.17 22:56:53)