[]

Laptop sarj aletim patladi tekrar kullanabilir miyim

merhaba arkadaslar, dun gece laptopumu sarja takarken sarj aletim patladi ve sigortalar atti. Su an sarj aletinin uclarindan bi tanesi biraz eridi ve bir kismi sariya dondu. Tekrar sarj aletini takmayi denesem mi korkuyorum bilgisayara veya ofisteki elektrik sistemine bi sey olur mu?
 
Tabi ki takma, ofistekk sistemi filan gectim, sen carpilirsin direkt


  • kuehles blondes  (25.08.17 10:49:13) 
neden kisa devre yaptiginin nedenini buldun mu? kablolar duzgun olmayabilir, adaptor bozulmus olabilir. Bilgisayara da ofisteki elektrik sistemine de zarar veremezsin. Bir kere daha takabilirsin ama bence yeni adaptor al kafan rahat etsin. Tamir de edilebilir o sorun


  • safepassage  (25.08.17 11:04:37) 
belli ki şarj cihazında kısa devre var. e durup dururken bunun çözülmesi imkansız. en iyi ihtimalle dün fiş içindeki kablo ısınıp erimiştir ve devreyi kesmiştir. tekrar taktığınızda çalışmaz. en kötü ihtimalle aynı patlama yine gerçekleşir.

o şarj cihazını kullanmayın.
  • sttc  (25.08.17 16:01:48) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.