gürültü, change

merhaba, change.org da çevre gürültüsü ile alakalı bir imza kampanyası başlatmak istiyorum. her geçen yıl korna gürültüsü özellikle büyükşehirleri yaşanmaz hale getiriyor, hem psikoljik hem fiziksel hasarlara yol açıyor. bu konuda devletin tutumu fazla pasif, gereksiz korna kullanımının tüm gelişmiş ülkelerde olduğu gibi yasaklanması gerek. bu konuda bir destek arıyorum kime ulaştırmak gerektiği ve kitlelere nasıl ulaşabiliriz gibisinden bir yardım istiyorum. lütfen bu konuda bildiklerinizi paylaşın ve birşeyler yapalım. burdan da özelden de yazabilirsiniz.

Belli bir yerlesim bölgesi için istiyorsaniz valilige, ülke geneli için ulastirma bakanligina... Gereksiz korna çalmak zaten yasaktir aslinda ama "araba sahibi olma"nin sinif atlamak olarak görüldügü ülkelerde -yani kisi basi ulusal gelir vs. temelinde degil de topluma saygi açisindan gelismemis ülkelerde- bu yasagi uygulatmak neredeyse imkansizdir. Benim bildigim bu yasak iki geçici dönemde uygulandi Türkiye'de : 12 mart ve 12 Eylül dönemlerinde, sadece Ankara'da ve sikiyönetim komutanligi emriyle.
Chnage'dan imza toplamak istiyorsaniz haliyle sosyal medya ile muhattap olacaksiniz. Kolay gelsin !

  • pinocchio  (25.08.17 11:15:03)