maaş telefon oranı sizce ne olmalı?

telefon en az 4 yıl boyunca kullanılacak.

ayda net x geliri olan adam x/kaçlık telefon kullanmalıdır sizce?

ben maas/3 lük telefon kullanıyorum. 4. yılında. bi sene daha gidecek.

  • sttc  (25.08.17 00:42:58)
Devir değişti öyle bi orana gerek yok. 1200lük bi xiaomi alsalin yıllarca götürür. 700 800lük androidler de 4 yıl götürür artık sorunsuz. 15 sekme internet arkada müzik falan kastırır ileride ama günlük kullanımda her türlü yetiyorlar.

  • glamdr1ng  (25.08.17 00:47:37)
Haftaligimi gecen telefonu almam. Bu da sizin hesaba gore maasin dortte birinden fazla verilmez bence.

  • allah yazdiysa bozsun  (25.08.17 00:47:59)
Bence bunu orana vurmak doğru değil ama 4 yıl kullanmak bi kriter olabilir mesela. Bu durumda benden ort. 3 bin lira çalışır. Aklımda belli bi model varsa fazlası da olabilir. Bu da yaklaşık bi maaşıma karşılık gelir.

İlk akıllı telefonumu 3-4 yıl kadar önce, ucuz, eski teknoloji bişey almıştım. İki yıl sonra ekranı paramparça oldu, buna rağmen bir yıl kadar kullandım. Geçen yıl bi yurtdışı gezisinde arkadaşımın baskısıyla son model ve normalde asla vermeyeceğim fiyata bi telefon aldım. Onu kullanmaya başladığımda anladım ki, verilen paraya değiyormuş aslında. Yalnız mail baksan dahi, ekran kalitesi, hızı, şarj süresi falan insanı etkiliyor. Ki telefonla sürekli işi olan tipler için büyük nimet bunlar. Özetle önceleri bi telefona 3-4 bin lira verenleri ayıplıyordum ama şimdi anlıyor ve destekliyorum. Bence sorudaki kişi ihtiyacına göre paraya acımasın.
  • manuel mandalina  (25.08.17 00:49:50)
asgari ücretli çalışanın whatsapp kullanma hakkı yok mu?
piyasada minimum günlük kullanım deneyimini sorunsuz sağlayan akıllı telefonları 700 liranın altına alamıyorsun. bu açıdan bakarsak(asgari ücret=1400) maaşın yarısı bile bir cep telefonuna verilebilir.

  • Bruce  (25.08.17 00:51:48)
Öyle bi orandan söz edilemez bence ama çok uçuk paralar kazanılmadığı sürece 3-5bin liralık telefonlar bana mantıklı gelmiyor.

  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (25.08.17 01:04:09)
al taksitle bi ayfon 7 ya da galaxy8

  • all girls dream  (25.08.17 01:04:32)
xaomi seçerseniz bu dengeyi düşünmeniz gerekmez ve ucuza çok yüksek özellikli telefon alırsınız

  • dadas9  (25.08.17 01:41:26)
Yuzde 5.

  • baldur2  (25.08.17 07:20:48)
Kimse kusura bakmasın ama ucuz mal alacak kadar zengin değilim. 4-5 sene her gün bilmem kaç saat kullanacağım cihazın dendiğine kaçamam. 3 4 diyenler aynı mantığı arabada da kuruyor mu 3k lira maaş alan her adamın altına 100k liralık golf var.

  • Mcfly  (25.08.17 08:24:59)
Benim için 1/3

  • rusyalı kozmonot  (26.08.17 00:26:09)