S7 Batarya Yardım

Telefonu daha yeni aldım ve dedikleri gibi telefonun şarjini tam bitirmeden iki kere şarj ettim. Her neyse dün gece 4te telefon %100 şarj olmuştu. Çektikten sonra hiçbir işlem yapmadım ve uyudum. 12de kalktıgımda şarj %85 kalmıştı. Boştayken bu kadar sarj yemesi normal mi? Ne yapmalıyım?
Not: telefonu 1080p de kullanıyorum. 2k da bile denemedim. Gece sadece konum ve wi-fi açık kalmıştı.

Konumu kapatıp deneyin bir de ayarlarda pil kısmında en çok ne harcamış ona bakmak lazım.

  • reactionic  (24.08.17 18:26:54)
konum ve wifi yer o kadar

  • argent dawn  (24.08.17 18:32:34)
@reactionic En çok %16lık payla ekran şarj yemiş.

  • Uçan Çivi  (24.08.17 18:33:47)
8 saatte 15 normal aslinda. Arkaplanda calisan uygulamalari yokla bakalim

  • ismira007  (24.08.17 18:35:07)
(git: www.imgim.com ) sizce bu değer normal mı? Tekrar dediğim gibi ekran 1080p'de. 1440'da kullanmıyorum. Bu süre zarfınca sadece sosyal medyada dolaştım ve sistem dosyalarında ayarlamalar yaptım.

  • Uçan Çivi  (24.08.17 19:32:46)
Şarj biterken 2:58 se biraz az. Asıl gece telefona dokunmayınca hangi program pili azaltmış ona bakın.

  • reactionic  (24.08.17 20:44:00)
"Telefonun şarjını %10-20 civarına kadar bitirip, kapatıp şarj etmen gerekirdi. 2 kere şarj vs. saçmalık, şehir efsanesi." Aynı dediğiniz gibi yapmıştım.
Bu gece tekrar bakacağım konum ve kablosuzu kapatıp. Teşekkürler şimdilik

  • Uçan Çivi  (24.08.17 20:56:46)
ben de geçen gün aldım, bütün gün kullanıp bitince %10-15'te gece takıyorum sabaha kadar şarjda duruyor, fakat bu gece bırakıcam bakalım kaç gidecek merak ettim ben de.

benim konum hep açık, bugün napmışım diye baktım şimdi ekran %9, 1s 51d 41s - 272mAh görünüyor, şarj %51 kaldı.

Otomatik parlaklıkta ve 1080p kullanıyorum ben de, güç modu da otomatik kendi optimize ediyor. (ekranı bazen parlattığım oldu, dışarıda kullandım hatta bugün yavaş çekim vs video denedim o halde %51 şu an. Ama elimin altında laptop olduğundan internete pek girmedim, 25dk kullanmışım chrome'u, biraz da whatsapp falan)

edit: yarın buraya yazarım durumu. Bir de ilk günlerde bir sürü update vs. durduk yere şarjı hızlı azalıyordu ama deli gibi internetten veri indiriyordu. Şimdi oturdu gibi. Umarım gece o kadar saate öyle azalmaz.
  • rodriguez2  (24.08.17 21:10:05 ~ 21:12:23)
Yeni telefonlarda batarya ilk 2-3 hafta batarya tam performanslı çalışmıyor.
2-3 Hafta sonra rayına oturur çok daha az tüketir.

  • atom karincanin torunu  (24.08.17 21:38:58)
Selam,

Kullandığınız uygulamalardan kaynaklanıyor da olabilir.
Örneğin Go Launcher bazı cihazlarda bu tip sorunlara neden olabiliyor.
Benzer olan ya da başka uygulamalarla alakalı olabilir. Örn : VPN, Icon pack, Canlı duvar kağıdı gibi.
  • allegrezi  (24.08.17 21:43:32)
Bugün tam 24 saatlik performans aldım ve şimdi şarja taktım. 3 saatlik oyun performansı 2 saat sosyal medya, whatsapp ve 30 dklık 4k video kaydı, fotoğraf gibi uğraşlardan sonra şarj %5'e düştü. Gece yatarken 8 saatlik sürede ekran boştyken %3 şarj yemiş. Sanırım dediğiniz gibi 3000 mAh için normal bir durum oluyor artık.

  • Uçan Çivi  (25.08.17 21:16:51)