Tecil bozdurma ve mezuniyet belgesi

Bu yıl tüm dersleri vererek okulu bitirdim. Kasım celbi ile askerliğe gidip aradan çıkarma düşüncem vardı. Fakat okuldan çıkış işlemlerini dekanın ve fakülte sekreterinin 5 Eylül'e kadar tatilde olması sebebiyle yapamıyorum. Yerlerine vekaleten imza atacak birileri de yok. Haliyle mezuniyet belgesini de alamıyorum.

Kasım celbi için tecil bozdurma işlemleri 31 Ağustos'ta bitiyor. İmza alacağım dekan da 5 Eylül'de geleceği için haliyle 31 Ağustos'u kaçırmış oluyorum. Ama bunun alternatif başka bir yolu var mıdır? Okul kanadında mevcut şartlar altında bir şeyler yapıp çıkışımı/mezuniyet belgemi alabilir miyim?

Ya da askerlik şubesinde tecili bozdurup mezuniyet belgesini daha sonra teslim etme gibi bir şansım olur mu? Ya da derslerin tamamını verdiğim bir yazı ile gidip mezuniyet belgesini ayın 5'inde teslim etme gibi bir şansım olur mu?

Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar alternatif başka yollar da varsa söyleyip yardımcı olursa çok sevinirim. Çünkü Şubat celbini beklemek bana zaman kaybı yaşatacak.

Benzer bir konu yaşamıştım. Sorunu öğrenci işlerinden askerlik şubesine verilmek üzere tecili iptal eden bir yazı alarak çözmüştüm.

  • polifonik osuruk  (24.08.17 09:36:10)