[]

İki yaşındaki çocuk için balık almak

Uygun olur mu?
 
Ben o yaşlardayken annem civciv almış. Peşinden koştururken hayvanlar balkondan filan atlıyolarmış. O nedenle biraz çocuğun tavrına da bakar ama bence 3-4 yaş daha uygun.


  • lcha  (23.08.17 14:32:46) 
bende 50 60 cm lik ufak bir akvaryum vardı, içinde 5 6 balık. benim çocuğun ilgisini çekti ara ara akvaryumun önüne gelip balıkları izliyordu, beraber yem atıyorduk. çok seviyordu ilgisi de kaybolmadı pek ama evi taşırken kapıcı istedi ona verdim.

balıkların olduğu dönem 1-1,5 yaş aralığına geliyor.
  • battal gemalmaz  (23.08.17 14:41:07) 
Hayır. Bilinçsiz bir birey için canlarla oynamak bana yanlış geliyor. O çocuk büyür, büyürken ona canın kıymeti cana saygı can sevgisi öğretilir, sonra bir hayvancık sahiplenmek isterse oturulup kâr zarar hesabı yaptırılır ve doğruya karar verilir. 2 yaş bebeğinde bunlar yok henüz. Balığınki de can, almamak lazım bence.


  • yaren  (23.08.17 15:28:01) 
Olmaz.o da nihayetinde canli. Siz min bakacaksiniz şu degisimiydi filtresi iviri ziviri mesekatli is balık


  • all girls dream  (23.08.17 16:14:03) 
Annesine alınır ama çocuğa alınmaz. Annesi de o yaşta bi bebeği olduğu için balıkla uğraşmak angarya gelecektir. Neticede balık telef olur, can taşıyor, yazık bence alınmamalı.


  • megalomaniac  (23.08.17 16:18:57) 
ben bakarım tabi suyuna, yemine ama ne bileyim hayvanlara alışır, hayvan sevgisi öğrenir diye düşündüm.


  • cemiyetin ünlü siması  (23.08.17 16:40:02) 
"hayır alınmamalı çocuk o vs vs" gibi çok net ve keskin yorumları gerçekten anlamıyorum.
sorudan "yemiyle suyuyla 2 yaşında çocuk ilgilenecek biz hiçbir şey yapmayacağız" anlamını çıkartıyorsanız tebrik ediyorum.

bence balık çocuğun ilgisini çekmek ve hayvan sevgisi vermek için en ideal evcil hayvan. yemini suyunu siz takip edersiniz, hatta yem verirken beraber verirsiniz ve konunun önemini idrak eder.

benim de iki yaşında bir çocuğum var ve eve akvaryum yaptırmak istiyorum ancak kendime güvenemiyorum. eğer siz bakım konusunda kendinize güveniyorsanız ben alın derim.
  • teritori  (23.08.17 17:01:02) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.