safra kesesi çamuru

Merhabalar

safra kesesinde çamur çıkıp da daha sonra ilaçla yada çeşitli bitkisel çözümlerle bu çamurdan kurtulabilmiş olanınız var mıdır. hani çamur taşa dönmeen ameliyat gerektirmeden kurtulmayı becerebilen varsa beni bilgilendirirse sevinirim

3-4 ay evvel labaroskopik diye girdiğim miğdefıtığı ameliyatı sonrası komplikasyon sebebiyle 2 açık ameliyat geçirdim. yakın zaanda girdiğim cerrahi kontrol de de safrada çıkan çamur yüzünden doktor tarafından ileride ameliyat olmam gerekebileceği konusunda bilgilendirildim. iyi bir cerrah bul ben olsam ameliyet etmek istemem seni açık karın ameliyatı sonrası safra yı almak zor ve riskli yine açık ameliyat olman gerekebilir iyi bir cerraha dedi.

bu sebeplerden endişeliyim. tatlı kaşığı keten yağı + tatlı kaşığı limon suyu karıştırıp içiyorum sabah akşam ssğlık programlarında duyduğum tavsiye üzerine fakat ne kadar işe yarar bilmem. gilaburu suyu nu duymuştum bir de ama denemedim. bir de 3-4 aydır yoğun antibiyotik kullandım ondan da olabilir mi zamanla kendiliğinden gerçe mi diye de merak ediyorum çünkü yine çeşitli tv doktorları safra içeriğinin zamanla değişebileceğini söylüyor.

kafamkarışık moralim bozuk, sabahları protein olsun diye yumulduğum yumurtadan da ayrı kaldım dokunuyor diye ki hemen her çeşit gıda dokunuyor zaten. bir aydınlatın beni lütfen... : /

Geçmiş olsun.
Şunu koyayım
www.quackwatch.org
Ne diyor bu ecnebiler diyorsan, limon suyu ve bitkisel yağların midede sabunlaşma reaksiyonu verip safra ile yaşil renge dönüp safra taşına benzer yumrulara dönüşebileceğini, dışkı olup atılabileceğini, lakin bu yöntemle safra kesesini boşaltamayacağımızı anlatıyor :(
Boşuna eziyet çekme diye paylaştım.
  • kargn  (23.08.17 01:48:31)