fiyat etiketlerinde verginin yazmaması? hangi ülkede nasıl?

mesela abd'de çoğu yerde etiketlerde tabelada vs fiyatlar yazarken vergi hariç yazılıyor. bakıyorsun hamburger ve içececek ve cips 10 dolar ödemeye gidince 11.7 dolar (mesela..).

diğer ülkelerde nasıl? kanada da güney amerikada avrupada afrikada arabistanda uzak doğuda vs vs nasıl?

Avustralya'da Dahil.

  • baldur2  (22.08.17 23:50:33)
türkiyede insanlar ayaklanmasın diye vergi dahil fiyatlar geçiriliyor

  • nivoandmira  (22.08.17 23:52:09)
türkiye metro marketlerde vergisiz yazılıyor.

  • yatagants  (23.08.17 00:09:02)
Sanırım tüm Avrupa'da vergiler etiket fiyatına dahil.

@yatagants Uzun zamandır vergili yazılıyor, ne görüyorsan onu ödüyorsun.
  • Lim5  (23.08.17 00:16:33)
Arabistan'da da vergi dahildir fiyatlarda.
Avrupa'da da pek çok ülkede gördüğüm kadarıyla hep dahil.

Yalnız çoğu ülkede vergi hariç yıllık maaştan sözedilir genelde. Vergi hariç yıllık 500 bin kron kazanıyorum derler mesela %30'u vergidir bunun.
  • bos gezenin bos ustasi  (23.08.17 01:09:59)
Kanada amerika gibi.

Sanirim abd sebebi su, her eyalette kdv vb farkli, sirketler "bakin ben her yerde ayni fiyata satiyorum aslinda" demek icin boyle yapiyorlar sanirim.

Cok sinir bozuuc bence verginin sonradan eklenmesi.

Avrupada ve trde vergi dahil fiyat hep.
  • kuehles blondes  (23.08.17 07:35:01)