Hukuk bilgisi olanlar-vekalet ücreti

Selamlar
İşten mobbing sebebi ile ayrıldığım için ,çalıştığım yere kıdem tazminatı davası açtım.Yerel mahkeme leyhime karar verdi fakat iş yeri davayı temyize gönderdi.4. Yıl bitti fakat dava hala sonuçlanmadı.bu arada karşı taraf icra göndermiş avukarlık ücretini istiyormuş.1200 tl tutarı avukatım süre dolmadan acil yatırmamı istedi.Açıkçası daha sonuçlanmamış ,üstelik yerel mahkemede leyhime verilmiş bir karar varken karşı tarafın avukatlık ücretini yatırmak hiç mantıklı gelmiyor.Avukatım parayı yatırmazsam icraya gideceklerini söyledi.Avukatın mı bir eksiği var bu işler böyle mi yürüyor acaba?
Yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler.

kısmen kabul kısmen red olmuştur, reddedilen kısım açısından vekalet ücreti çıkmıştır.

iş mahkemelerinde ilamın icrası için kesinleşme aranmaz, siz de aynı şekilde alacağınızı tahsil edebilirsiniz karşı taraftan.
  • aleyhe hususlari kabul etmiyoruz  (22.08.17 22:48:12)
anladım karşı taraftan isteyebileceğimi bilmiyordum. Evet ,Kısmen kabul kısmen red demişti anlamamıştım,yatırayım o zaman ,teşekkürler

  • iki yüzlük  (22.08.17 22:52:06)
Tehiri icra diye birşey var avukatınıza danışın. Dosya yargıtaydan gelene kadar o parayı icrada depo etmeyi sağlar.

  • cabiday  (23.08.17 00:00:32)
Siz temyiz etmediyseniz karar kesinleşmiştir. Yatirmaniz lazim

  • rusyalı kozmonot  (23.08.17 12:03:29)