proje müdürü ne kadar maaş alır

Selamlar, bir arkadaşımız yabancı bir şirketin türkiye ayağında proje yöneticisi olarak işe başladı. Biz de fakirler olarak ne kadar maaş alıyordur çenemizi yorduk; bir de size sormak istedim. Bu kişi ne kadar maaş alıyordur sizce? Projede çalışan kişi sayısı 5-6 filan sanırım. Kimsenin kazandığında gözümüz yok, herkese bol bereketli kazançlar :)

Yani öyle yardımcı filan değil. Dediğim gibi yabancı bir şirketin buradaki projesinin başında. Onun üstü yok sanırım burada; onlar yurt dışında.

  • benimadımmayıs  (22.08.17 12:51:47)
proje yöneticisi pozisyonun bazı yerlerde hiç bir ağırlığı yok gerçekten, yeni mezun arkadaşlarımın bu pozisyonla işe başladığı bile olmuştu.

  • bobinhoo  (22.08.17 12:54:15)
bunu da asla bilemeyiz, ücretini dövizle alıyor da olabilir. dövizle alıyorsa zaten bizim dilimizi çok yorar o iş :)

Bir de sektör de önemli sanırım.
Benim tanıdığım proje müdürü yok; 2 tane proje koordinatörü vardı bunlardan birisi istanbulda inşaat alanında 35bin alıyordu (2 yıl önce (bunun üstünde proje müdürü vardı). Diğeri de dilovasında 16bin alıyordu(bunun da senesi 2012'nin başları)
  • mete kudur  (22.08.17 12:54:45)
Şirkete, şirketin operasyon büyüklüğüne göre değişir. 10'un altında ise koftiden bir proje demektir.

  • babilbaligi  (22.08.17 14:12:37)
Sektöre ve kıdeme bağlı olarak proje yöneticisi 10+ alır yabancı şirketlerde. Eğer yurtdışına gitmesi gerekiyorsa bu tutarın para birimi TL değil USD olur.

Benim dediğim enerji sektörü ve senior pm için geçerli.
  • SiyamkedisiZorro  (22.08.17 15:09:26)