yanlış yaptığım ingilizce grammar soruları

bu soruların cevapları neden böyle, açıklar mısınız?

1. It costs nearly twice as much to take the train _____ it does to go by coach.
a. than b. for c. while d. as

cevap d

2. I'd rather you ______ anything about the garden until the weather improves.

a. don't make b. didn't do c. don't do d. didn't make

cevap b

3. They lived in ______ great poverty that they could not even afford the bare necessities of life, such as food and clothing.

a. so b. such a c. such d. too

cevap c

4. The committee proposed that the chairman ______.

a. promotes b. was promoted c. be promoted d. be promoting

cevap c

1- than olmasi gerek.
2- Bunu anlamadim.
3- such dogru, poverty sayilabilir degil a olmaz
4- to be promoted olmasi gerek, kismen cevap c oluyor o zaman.
  • baldur2  (21.08.17 14:02:01)
1. buna ben de than derdim

2. would rather kalibi if clause type 1 ile ayni, yani simdiki zamani ifade etmek icin gecmis kullaniyoruz

3. poverty uncountable o yuzden such a diyemeyiz.

4. buna ne demistin ki kafa karistiici bir cevap yok
  • my pink  (21.08.17 14:03:37 ~ 14:04:27)
1 çünkü orada "as much as" var.
as much (to take the train) as it does...

  • kobuzchu kiz  (21.08.17 14:03:47)
teşekkürler herkese,
@kobuzchu kiz aydınlandım şu an :D

2. soruda would rather'dan sonra present kullanıyordum hep ben, iki çeşit kullanımı da var diye gördüm. ama aralarındaki farkı bilmiyorum.

4. soruda indirect speech olduğundan was promoted olur gibi geldi bana. be'yi bu şekilde kullanabiliyor muyuz to be promoted demeden?
  • pide  (21.08.17 14:08:41 ~ 14:09:06)
bu sorular kim tarafindan hazirlanmis? turk mu native mi?

  • my pink  (21.08.17 14:12:21)
@my pink, cesur öztürk :)

  • pide  (21.08.17 14:14:37)
Aga ikinci sorudaki bir cumle yapisini hayatimda gormedim. 3. Soru haric sorular false hep.

  • baldur2  (21.08.17 14:14:37)
2. Soruyu anlamadım, I would rather go blind sarkısı bile var. Present değil mi go?

  • betsy  (21.08.17 14:15:44)
Sorularin hepsi ve cevap anahtari dogru.

1. as...as kalibi

2. I'd rather'dan sonra past kullaniriz.

3. such...that kalibi ve poverty uncountable bu nedenle b olmaz

4. O da subjunctive konusu. I suggest you be my hand! am is are kullanilmaz.
  • Traveller  (21.08.17 14:19:48 ~ 14:20:29)