Sigarayı bırakma

3 senedir sigara kullanıyorum. Henüz birkaç gün oldu bıraktım. Ancak vücudum, kaslarım tüm gün gergin. Standart bir hal belki ama aşırı stresliyim, gerginim. Karnım ağrıyor. Canım çekmiyor açıkçası, içkiyle, birinde gördüğümde veya yemekten sonra özellikle bi can çekmesi yok. Ama mahrum kalmışlık hissi mi desem öyle bir şey var. Gün içinde ağlama atakları geliyor. Bu hal gerçekten geçer mi, sakinleşmek için ekstra ne yapabilirim? Tecrübesi olan sigarayı bırakmış kişilerin önerilerini veya görüşlerini bekliyorum. Çok teşekkür ettim şimdiden.

semptomlar herkeste aynı olmuyor, ne kadar içiyordun bilmiyorum ama ilk 2 hafta önemli.

uygulamalar var, "aha astım riskin düştü" gibi başarılar falan kazanıyorsun. biraz aptalca ama motivasyon için faydalı. ben bunu kullanmıştım: play.google.com

bahsettiğin mahrumiyet hissini anlıyorum, ama o his için pek bir şey öneremiyorum malesef. dişini sıkıp geçmesini bekleyeceksin. yine de ben bıraktığımda "HALT" diye bir teknik okumuştum, buna göre canın sigara istediğinde 4 olasılık var:

Hungry
Angry
Lonely
Tired

%99 bu dördünden biri yüzünden sigarayı hatırlıyorsun, her biri için uygun gördüğün çözümü uygula. atıştırmak, su içmek, evden çıkmak, vs. aklına ne gelirse.

içkiyle veya yemekten sonra sorun olmuyor demişsin ki bence çok şanslısın.
  • celeron 300a  (20.08.17 23:28:07 ~ 23:28:37)
Yani bilemiyorum yemekten sonra bir şekilde kotardım. İçki için ekstra bir ortamım olmadı açıkçası ama süreci zorlaştıran esas şey ortam veya durumlardan ziyade ruh halim gibi geliyor daha çok. Tekniği ilk defa duydum, teşekkür ederim deneyeceğim. Allen carr yöntemine kafayı taktım ben de ancak dediği kadar kolay olmuyor ne kadar ikna olmuş olsam da.

  • dredntsouth  (21.08.17 01:45:34)