yüksek lisans uzatma - tez hakkında

2 sene yani 2 dönem bitti fakat tezim uzadı. yeni yönetmelikte en fazla 6 yarı dönem hakkınız vardır fakat 4 yarı dönem içersinde bitiremezseniz atılırsınız gibisinden birşeyler yazıyor. çevremde duyduğum ise tezin uzadığını dile getirerek bir dilekçe yazmanın yeterli olduğu söyleniyor. benim durumumda olanlar var mı?

not: tezim gerçekten uzadı. deney ortamı olduğu için ister istemez uzadı.

4 yarı dönem dediği, tez dönemi. Ders dönemiyle birlikte toplam 6 dönem ediyor işte max. Uzatma hakkın var ama onun de bi prosedürü var, en az bi kez savunma yapmış olman falan gerekiyor olabilir. Çevrenin ne dediği önemsiz, önce lisansüstü yönetmeliği oku, anlamadığın olursa aç enstitüyü sor.

  • manuel mandalina  (20.08.17 01:01:57)
@manuel

sonuca varmamış bir tezin savunması yapılamaz mantıken. benden 1 yarı dönem önce giren bir arkadaşım ilk defa savunmasını verecek bu hafta. onda bir sıkıntı çıkmamıştı.
  • false pretension  (20.08.17 01:10:53)
Yav koşul olabilir diyorum, illa öyle olacak demiyorum. Haa bende öyle olmuştu mesela. Neymiş, demek ki pratikte olabiliyormuş.

  • manuel mandalina  (20.08.17 01:19:25 ~ 01:22:10)
4 dönem dersin max süresi. Ders yılın 4 dönemde bitmezse 5in başında atarlar. Teze geçtiysen sorun yok. yönetmelikte bu açıkça belirtiliyor zaten. sen ders seneni olmaz ya 1 dönemde bitirsen kalan 5 yarı yılda git tez yap kimse bişi demez. ders+tez:6 yarıyıl. bilimsel hazırlıkta varsa 8.

  • ManikD  (20.08.17 01:39:32)
2016 girisli degilseniz, 6 yari donem kurali sizde 2016 itibariyle hesaba katilacak.
Yani 2016-2017 ve 2017-2018de ders alabilirsiniz, tez dahil en gec 2018-2019da bitirmeniz gerekiyor.
Eger 2 senede bitmediyse yuksek lisansiniz enstitüye dilekce verip uzatiyorsunuz.

Bizde boyle, genelde de benzer olduğunu biliyorum.
  • yaraticinick  (20.08.17 01:56:36)