[]

Oto tamircilerinin sigortadan tamir ettikleri araçtan kazançları?

Başlık biraz saçma oldu ama anlatayım iyice.
Şimdi mesela geçenlerde biri bana çarptı farım kırıldı. Tutanak tuttuk falan sonra tamirciden dosya açtırttık. Yani arabayı, dosyayı falan her şeyi tamirciye verdim. parça geldi, tamiri yaptı aracı teslim etti sorunsuz. şimdi benim sorum bu adam bu işten ne kadar para kazanıyor? cebimden para çıkmadı sonuçta ne tamirciye ne de başka bir şeye. işi tamirciye yaptırarak kazıklanıyor muyum yoksa? sigortadan fazla para mı alıyor bu adam?
Bu işlerden anlayan biri açıklarsa sevinirim.


 
tamirhane , parça,işcilik fiyatını kasko şirketine bildirip parasını kasko şirketinden alıyor.

kendin yaptırsan parça fiyatı piyasadan çıkma almadıktan sonra 3 aşağı 5 yukarı belirlidir. işcilik ise pazarlık usulu ne olursa.

not: işcilik için kasko sirketine şişirme fiyatlar gitmiyor.
  • 1917  (17.08.17 15:16:53 ~ 15:18:14) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.