Sac kurutma makinesi ile sekil vermek

Selam millet,

ya benim soyle bir sorum var. ben berbere gittigim zaman adama, "aga saclari kisalt ama cok da kisa olmasin boyle wax falan kullanarak daginik gostereyebilirim" derim. adam keser saclari bakarim boka donmus saclar. sonra kurutma makinesi ile artis artis seyler yapar, (iste o yuvarlak taraklar var ya, fon tarzi bir sey yapar onlarla) bi bakarim saclar inanilmaz sekil, full-lenmis ozguven ile dolasirim.... taa ki ilk banyoyu yapana kadar. boka doner sonra saclar. wax max hikaye olur pat one duser saclarim hemen.

bir daha hicbirsey, asla ilk gunki gibi olmayacaktir

kisa tutuyim, sac kurutma makinesini ustalikla kullanan arkadaslardan tip'ler bekliyorum, ya da bu durumu anlatan bi site varsa super olur.

tesekkur ederim simdiden.

benim tecrubelerim su yonde sac kurutma makinasinin ufleme gucu cok onemli. kisaca ruzgarla sekil verio oluosun. dandik makinalarla degilde kuafordeki gibi ufleme gucu yuksek ve ucu dar olan makina ile cok rahat sekil verilebiliyor ama asla kuaforunki gibi olmuyor.

  • crucio  (24.01.10 16:38:27)
o adam öyle yapabildiği için kuafor zaten. çözüm zor.

  • faideli bilgiler  (24.01.10 16:40:14)
anlamadım nasıl şekil vermek istediğinizi.
saçlarınız düz mü, dalgalı mı yoksa hafif dalgalı mı?
uzunluğu ne kadar?
normalde fön fırçasıyla arkaya doğru tarayarak kurutursanız hem belli bir düzlükte hem de kabarıklıkta olur.
  • aithra  (24.01.10 18:10:11)
bi bağyan olarak söyliyeyim. evdeki minik anne işi saç kurutma makineleri ile olmaz o. 1600 watt bi tane alıcaksın. sonra, saçların çıkış yönünün tersinden kurutucaksın, yani öne düşmesin istiyosan, önden arkaya doğru kurutucaksın ki saçlar kalksın, köklerinden itibaren havalansınlar. katlı saç, kat yönüne doğru kurutulursa yapışır, erkeklerin saçları çok katlı kesin olduğu için yatmasını istediğin yerler haricinde her yeri böyle tersten kurutucaksın. kuruturken de öyle dümdüz tutmayacaksın dairesel hareketlerle kurut, gerektikçe parmaklarını saçında gezdirerek istediğin şekli almalarını sağla. wax en son kat yerlerini belirginleştirmek için, yani bitiş belirginleştirici olarak kullanılır. çok az kullan yoksa saç ağırlaşır ve düşer. kolay gelsin.

  • polly jean  (24.01.10 18:10:43)
evet aslinda biraz az bilgi vermisim.

saclarim duz. yani dustan sonra boyle mantar gibi gozukuyorum :) ama berber o saclari alip evire cevire kabartabiliyor. (dogru kelime kabartmak sanirim evet). yani sagimdaki ve solumdaki saclari bu islemler ile kafamin ortasini gostertebiliyor. yani ucgen gibi oluyo o mantar kafa. ondan sonra sekil vermek wax ile cok kolay zaten. en azindan bi sure sonra gozumun onune dusmuyor o saclar oyle olunca

hani soyle seyler diyebilen varsa super olur. "sac kurutma makinesini taraga yakin tut, taragi asagi yonlendirirken ters yonunde cevirirsen hacim kazanir saclar dikilir, ayni yonde cevirirsen saclari dumduz edersin" gibi

yanliz yeni farkettim de bunu anlatmak ne kadar zormus ya.
  • dirtyfrank  (24.01.10 18:20:05)
@polly jean

ogrenmek istedigim sey tam olarak buydu sanirim. cok tesekkur ederim.
  • dirtyfrank  (24.01.10 18:22:50)
kafana çorap geçir? (ahah sakın yapma, muhtemelen fönlü perçemlerin olur)
ıslakken fırçaya sar saçı, arkaya doğru tarayarak kurut. arka yukarıya doğru döndürerek çekeceksin fırçayı, makinayı da fırçaya yakın tutacaksın işte. berberi izlemedin mi hiç? :P

  • aithra  (25.01.10 14:21:14)