habersiz ATM kurulumu hakk.

merhabalar,

mal sahibi olduğum evin bahçesine haberimiz olmadan ATM kurulumu yapmışlar. bunun için apartmanca bir karar alınması gerekmiyor mu acaba? şu anda ne gibi haklarımız var? konu hakkında tecrübesi olanlar yazabilirse çok sevinirim.
yönetici ile ona göre bir konuşma yapacağım. teşekkürler..

Hobaaaa imkansıııızz! Yöneticinizin onayı olmadan bankalar böyle bir şeye girmez.

Yönetici sizden habersiz onay verdiyse o parayı napıyor mutlaka açıklaması lazım, ATM kiralarının maşallahı var.
  • lcha  (17.08.17 12:27:32)
yöneticiyi sevmiyorsanız dövmek için size fırsat diyebileceğim bir durum. banka yetkilileri gelipte kafasına göre ATM koymaz kirasını oderler mal sahibine. ya da @lcha dediği gibi yönetici cepliyor parayı. eger konusma sırasında su kadar para aldık bu para apartman için kullanılacak falan derse inanmayın üstüne gidin. sizin imzanızı almak zorunda

  • Aşk Adamı  (17.08.17 12:41:12)
Banka kira öder ATM için, mutlaka bir sözleşme vardir.

  • Fritz-X  (17.08.17 14:00:23)
Yönetici gelen parayı çıtır çıtır yiyordur şimdi. Şaka şaka, denetmen vardır yönetim kurulunda, onunla birlikte inceleme başlatın.

  • old possum  (17.08.17 14:06:40)
yönetimin kendi başına bir karar alması imkansız, kat maliklerinin oy birliği ile alınabilecek bir kararla ancak ortak alanların kirası mümküündür. yönetici ile görüşün, kendi başına böyle bir şey yapmışsa yasal yollara başvurmaktan çekinmeyin.

  • altinci nesil caylak  (17.08.17 15:18:47)