kollarımı güclendirmek icin yüzme mi daha iyi yoksa body mi

yapayim? 180 boyum var kıloda 74 ama gel gelelım kollarım ve pazularım baya zayıf. bircok kadından bile zayıf. simdi bunları biraz sisirmek istiyorum. haftada 3 gun havuza gitsem yeterli olur mu yoksa bunun üstüne bide dumbul cart curt katayım mi?

bide yüzerek ne kdr sürede gozle gorulur bişiler cıkar?

havuzla pazunun ne alakası var anlayamadım. 2 yıldır yüzüyorum.

  • xu  (16.08.17 23:21:15 ~ 23:21:35)
Kulac atiyorsun ya hacı. Mesela.yuzdum biraz kollarm biras ağrıdı

  • all girls dream  (16.08.17 23:28:56)
yok havuz etki etmez. omuzların filan genişleyebilir ama pazu filan cıx. dambıl kaldırman lazım pazu için.

şöyle

www.youtube.com
  • xu  (16.08.17 23:43:29)
yüzme kasları uzatır kola pek etkisi yok yüzmenin ama gögüs ve kanat ı çok iyi geliştirir..
sadece kol ise body.

  • jamswety  (17.08.17 00:26:21)
yüzme değil biceps triceps göğüs çalış ama beslenmeyi de değiştirmen lazım. zayıf kola kas yapsan amele gibi durur.

  • hubris  (17.08.17 02:48:53)
sen o işlere hiç yanaşma en iyisi kardeşim, kolları güçlendirmek için yüzme mi body mi diye soruyorsan.

  • neil manke  (17.08.17 02:57:29)
aktif spor yapman gerekiyor. spor salonuna yazılmakla başlayabilirsin evde de olur ama iraden iyi olmalı.

180 boyda 74 kilo bir insanın pazuları ve kolları bir çok kadından nasıl zayıf oluyor onu tam anlamış değilim. kollara aminoasit gitmiyor galiba :))

kafana cok takılan kısım kollar ise eve bir bar taktırıp barfiks ve şınav yapsan yeterli gelir. iyi beslenme ve düzenli barfik bicepsini uçurur ama nizami barfik çekmeyeceksin ön koldan çekiceksin.
  • Caaannn  (17.08.17 03:26:04)
havuzun konuyla hiçbir alakası yok. body + beslenme.

öncelikli olarak kol kası istiyorsan da biceps ve triceps ağırlıklı tüm vücut programıyla başlayabilirsin.
  • eindaclub  (17.08.17 11:04:51)