Bilimsel haberleri nereden takip ediyorsunuz?

Son zamanlarda dünyada bilimsel anlamda enteresan gelişmeler yaşanıyor...Bunları sağdan soldan duymaktansa takip edebileceğimiz okuyup anlayabileceğimiz türkiyede bu tarz siteler hangileridir?

  • signore  (16.08.17 01:38:28)
Facebook'tan bircok sayfayi takib alarak. Evrim agaci falan hikaye.

  • stavro  (16.08.17 01:41:15)
stavro +1

  • secrex  (16.08.17 01:41:48)
Bilimfili var. Bişey daha vardı unuttum onu çok görmüyorum çünkü.

  • yaren  (16.08.17 01:43:23)
Evrim agaci denmis zaten, geri kalanlari da yazayim da arsiv olsun.

Bilimsol: haber.sol.org.tr/bilim
Evrimsel Antropoloji: www.evrimselantropoloji.org
Bilimfili: bilimfili.com
Arkeofili: arkeofili.com

Bununla birlikte Evrim Agaci Youtube kanali bayagi gelisti. www.youtube.com
Evrimsel Antropoloji de Youtube'da yavas yavas basladi, umarim guzel gider. Kisa videolari bilgi verici gorunuyor. www.youtube.com
  • evrim halkasi  (16.08.17 01:43:56)
psikolog bir arkadaşım var, sağolsun arada makale atıyor ama bu aralar boşladı, cahil hissediyorum kendimi.

  • rahip janick  (16.08.17 01:50:39)
i fucking love science

  • le jeune turc  (16.08.17 10:21:02)
Haftalık yayınlanan bir dergimsi var herkese bilim teknoloji diye fiyatıda 3.5 tl.

  • kararsızataletfilozofu  (16.08.17 13:22:04)
(bkz: teknoloji ve bilim notları)
www.youtube.com

türkçe harici; çoğu zaman yoğun teknik terimli yoğun makaleleri anlamaya yetecek rahatlıkta olamadığım için daha basit ve özet bilgi geçen facebook sayfalarını takip ediyorum, aralarında en sık paylaşım yapan i fucking love science. biraz magazinsel haberlere kaydılar bir zamandır ama zaten amacım önce gelişmelere göz atmak, sonrasında ilgimi çekerse direkt kaynaktan ve daha sağlam temelli yerlerden araştırmak olduğu için işimi görüyor.
  • Bruce  (16.08.17 13:47:07)