yakıyorum gemileri gidiyorum askere

şu saate kadar iyiydim de zaman yaklaştıkça bir gerginlik aldı beni. yarın sabah gidiyorum şubeye. bozduruyorum tecili. şimdi böyleysem giderken nasıl olacağım kim bilir. alışıyor mu insan? nasıldı sizin psikoloji?

Az önce face'de bedelli yakın diye bir paylaşım gördüm, dayanağı var mı bilmiyorum ama bi araştır derim

  • Fusha  (15.08.17 22:16:36)
@fusha
bunca zaman bedelliyi bekledim ama olmadı. çıkmayacak gibi geliyor bana.

@vegas
aynen kısa dönem. yani istek bu ama çok düşük ihtimal yedek subaylık çıkarsa bilemem. işi bırakıyorum. tüm düzenimi bozuyorum. ailemden uzakta yaşıyorum. evimi dağıtıyorum yani. istanbula dönmem gerek askerden sonra. ama döndüğümde evim işim olmayacak. döndüğümde hemen iş bulamazsam büyük sıkıntı olacak.
  • hononu  (15.08.17 22:35:03)
askere gittiğin günün ertesi günü öğleden sonra alışmış söyleniyor olacaksın.

  • twelfth  (15.08.17 23:40:45)
kısa dönem askerlik büyütülecek bir şey değil bence.

  • bruceandwayne  (15.08.17 23:47:30)
alışılmışın dışında bir konsept olduğu için bazı konularda zorlasa da keyifli bir yer ve değişik bir tecrübe bence.

  • japon askeri  (16.08.17 00:23:25)
astsubaylığa heves etme. kısa da olsa her günü sayar oluyorsun. 5 ay 5 gün izinsiz bitirirsin inşallah. askerliği yapman kariyerin için çok iyi olacak. iş bulmak her ne kadar zor olsa da askerlik yapmış olursan daha az zor olacak.

iyi şanslar.

not:ilk haftalar neden bunu yaptığını sorgulayabilirsin, neden gönüllü tecili bozdurdum diye kafayı yiyebilrisin. en zoru acemilik, sonra bişey kalmıyor.
  • sttc  (16.08.17 00:31:15)