Sokak kedileri için mama

Sokakta gördüğümüz kedilere vermek için mama almak istiyoruz ama hangi mamadan almak lazım hiçbir fikrimiz yok.

Whiskas gibi mamalar hem pahalı, hem de duyduğum kadarıyla çok da sağlıklı değilmiş, kedi mamasının fast food'u vs diyorlar.

Hem bütçe dostu, hem de sokaktaki dostlarımızın sağlığını bozmayacak hangi mamayı almak lazım?

Selam öncelikle süper bi kalbiniz var^^
Ben genellikle ya temizmama dan sipariş veriyorum ya da açık mama alıyorum petshoplardan.

  • wild honey suckle  (14.08.17 18:34:38)
Şu an için fiyat/kalite bakımından en uygun seçenek temizmama.com

  • manuel mandalina  (14.08.17 18:35:10)
Ben petshoptan açık kuru mama alıyorum.
Gayet memnunlar hallerinden, severek yiyorlar.
Benim kedim de onu severdi bu yüzden sokaktakiler için de oradan devam ediyorum.
  • mutekebbir  (14.08.17 18:40:17)
sokak kedilerine mama alınması amacıyla bir kumbara hesabı vb. bir şey oluşturulursa 3-5 katkıda bulunur çoğu kişi. zaten temizmama oldukça hesaplı. uzun bir süre boyunca tedarik edilebilir.

  • himmet dayi  (14.08.17 18:46:07)
Temizmama +1 Kuzulu Bonacibo mükemmel. Daha ucuz serisi de var, 15 kg pakette satılıyor.

  • Lim5  (14.08.17 18:52:37)
Temizmama virali gibi olmuş cevaplar :) çok teşekkürler

  • elon  (14.08.17 19:18:51)
1-2 marka denedim ama en sevdikleri Bonnie tavuklu ve purina one. Purina pahali olduğu için alırsam sadece Bıcırığıma alırım ama genel olarak orta kalite Bonnie fiyat açısından. Petshoptan 1 kilo alıyorum baya gidiyor çantada da taşımama rağmen. Ama migros'ta da aynı marka bazen indirimde oluyor. Bu arada sakın goody almayın! Hiçbir sokak kedisi yemedi, o kadar kötü yani.

  • mslny  (14.08.17 19:30:08)
Micho kedilerin severek tükettiği ve uygun fiyatlı bir mama. Temizmamadan temin edilebilir. Kilitli bir ağzı olduğu için 15 kg bitene kadar bayatlamıyor. Bonachibo biraz daha pahalıya geliyor ama onun da yavrular için olanını minikler rahatça tüketiyor, yetişkin kedi mamaları yavrular için yemesi çok zor olabiliyor. Ama ağızlarından düşüre düşüre yemelerini izlemek de bi o kadar komik :)

  • bir nick var benden iceri  (14.08.17 19:34:50)
Temizmama-Micho.

  • buff  (14.08.17 20:11:50)
ben veterinerden açık satılanlardan 5 liralık alıyorum her defasında. bayağı çokça oluyor. markasını bilmiyorum, veteriner kötü vermeze güveniyorum.

  • puc  (14.08.17 20:55:16 ~ 20:55:35)
Annem de temizmamadan micho alıyor

  • mutlusismankedi2015  (14.08.17 21:29:53)
Mihav dan kopyaladım.

KESİNLİKLE ALMAYIN !
Whiskas: Tuz, katkı maddesi ve boya fazlalığından dolayı böbrek hastalıklarına sebebiyet veriyor.
La Cat: Tuz oranının yüksekliği karaciğer rahatsızlıkları yapıyor.
Goody: Çokça tahıllı olduğundan tüy dökümlerine neden oluyor.
Micho, MitoMiks, Bonacibo, Petikare: Türkiyede üretilen ucuz ve kalitesiz mamalar. Kristal oranı fazla olduğundan kanlı idrar, kusma, sonunda da damar tıkanması ve bağırsakların yırtılmasına sebep oluyor.
Bonnie: Kalitesi onaylanmayan yaş mama.
Iams: Denek olarak canlı hayvanlar kullandıkları tüm kullanıcılarca onaylanıp dünya çapında protestolara neden olduğu için etik olarak kullanmamanız önerilir.
  • esmeralda  (14.08.17 22:23:29)
@esmeralda metni kopyaladığınız yerde almamız gerekenler yazıyor muydu acaba? Geriye marka kalmadı

  • elon  (15.08.17 01:12:32)
Geriye pahalı markalar kalıyor malesef.

  • manuel mandalina  (15.08.17 03:25:16)
bir ara çok fakirleşmiş ve yıllarca proplan yiyen kedilerime goody almıştım ve tospiğimin direnci düştü paçoza döndü normalde tararken 1 tane teli kopmazken tüyleri sonra aşırı dökülmeler başladı bu mamayı sadece 1 kere aldım ve bitmeden bir şekilde proplana döndüm dökülmeler baki kaldı :(

  • guitarissimo  (15.08.17 03:34:53 ~ 03:35:25)
Maalesef öyle
evde acana kullanıyorum uzun araştırmalarımız sonucu ondan almaya karar kıldık
Sokak hayvanları içinse akciğer,tavuk ciğeri böyle bütçemize uygun gıdaları haşlayıp içine de ekmek doğrayıp vermeyi daha uygun buluyorum
Evdekilere de sadece mama vermiyorum yumurta, yoğurt,mercimek çorbası,
Bazen et,tavuk,tavuk ciğeri,balık,patates,ekmek,makarna
  • esmeralda  (15.08.17 12:54:47)