Taksiciler neden arabaya çok devirli kullanıyor?

Çok taksiye binen biri değilim, yılda 5-6 kere falan belki ama ne zaman binsem taksicilerin arabayı çok devirli kullandığını fark ediyorum. Devir 3500-4000 olmadan vites değiştirmiyorlar. mümkün olduğunca az vites değiştirip şanzumanın yıpranmasını falan mı engellemeye çalışıyorlar ya da bu şekilde taksimetre daha fazla mı yazıyor bilemedim. Sadece bana mı denk geliyor yoksa var mı böyle bir şey dikkatini çeken? Şehir ankara bu arada.

Cogu tuplu oldugu icin olabilir( tamamen sallama yorumum)

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (14.08.17 13:29:55)
Evet ben de fark ettim bunu. Durakta öndeki araç yolcuya gittiği zaman arabayı iterek ileri alan millet yola çıkınca ralli sürücüsü gibi devirli kullanıyor.

Müşteriden nasılsa hayvan gibi kar ediyorum, bir an önce şundan kurtulup bir başkasını alayım diyordur belki.
  • chicha  (14.08.17 13:46:43)
Arabayı yüksel devirde kullanınca F1 pilotu gibi hissediyorlar kendilerini, taksi de kendilerinin olmayınca istedikleri gibi kullanıyorlar işte.

  • angelus  (14.08.17 13:50:19)
  • onemoremile  (14.08.17 13:53:36)
Hepsi az yakan araba zaten, 2-2.5bin devirde değiştirse daha çok vites değiştirecek debriyaja basmakla uğraşacak. Hem devirli kullanmak daha zevkli üstüne para kazanıoyrsun :D

  • reactionic  (14.08.17 14:06:00)
o adamlar hep şoför. taksi kendilerinin olmadığından keyif aldıkları gibi kullanıyorlar.

  • srdr  (14.08.17 14:24:41)