Koro sinavi (capsli)

Duyurunun pek sevgili muzisyenleri, Ismek'in hafif bati müziği (ne demekse :)) korosu kursuna kayıt oldum. Bunlar sınavla kursiyer alıyormuş. Aslında ben şan bölümünü istiyordum ama kontenjan dolmuş.

Ne sorar ki bunlar sınavda? Teşekkürler.

Müzisyen değilim ama lisede okul korosunda bulundum birkaç kez. Sesinize bakarlar. Bi do alalım gibi şeyler de diyebilirler. Bir şarkının belli bir bölümünü söylemenizi de isteyebilirler. Müzikle ilgileniyor musunuz diye sorarlar. Belki alakasız bir şey söylemiş de olabilirim ama üniversitedeki koroda bulunan arkadaşım da böyle şeyler söylemişti. Müzik kulağınızın olup olmadığına da bakabilirler. Örneğin piyanodan bir tuşa basıp bu hangi nota demek gibi ya da çalınan bir ritmi tekrar edebiliyor musunuz gibi. Gerçi son söylediğim enstrüman kurslarıyla daha ilgili ama genel olarak müzik konusuyla ilgili birçok şey gelebilir karşınıza.

  • dissendium  (13.08.17 16:40:58)
Tek ses tekrar, ritmik tekrar, belki iki uc ses tekrar sorarlar. Solfej sinavi da olur. Bence olmali.

  • alperz  (13.08.17 16:42:36)
alperz +1

tek ses tekrarın dışında bir şarkı söylemeni de isterler bence.
solfej bilmeyen biri koroda ne yapabilir soru işareti.
piyanodan verilen sesi doğru verirsen sınavı geçersin bence :)
  • sanrı  (13.08.17 20:39:05)
Solfej biliyorum, armoni öğrenmeye de başlamıştım ama yarıda bıraktım. Tek sesi veririm de çift sesten fazlasını isterse sıkıntı. :)

  • old possum  (14.08.17 00:31:27)