[]

Pasif gelir

Merhaba,

Hani daire falan alıp kiraya vermek pasif gelir ya ancak bunun için sermaye lazım.
Bir de mesela stock sitelerine fotoğraf koyma, online ders içeriği hazırlayıp sitelere koyma gibi şeyler var.
Bu şekilde online yapılabilecek pasif işler nelerdir? Herhangi bir yetenek gerektirse de. Grafik tasarım işleri yapıp koyabilirim belki.
Sizce hangi türü daha kolay ve geliri iyi.
Mesela bazı web siteleri de bir yerden sonra böyle, kendi kendine gelir getiriyor.

Teşekkürler

 
amazon affiliate program


  • edgenabby  (13.08.17 11:52:29) 
ingilizce varsa fiver da satılacak ebook şeklinde guide lar oluşturabilirsin.

bloglar oluşturup fotoğraf ve içerik sağlayıp google reklamı verebilirsin. google aramalarında click çekecek başlık ve içerikle faydasız siteler oluşturabilirsin.
  • sttc  (13.08.17 14:53:24) 
Benim de çok merak ettiğim bir konu.
Başka cevaplar da gelir öğreniriz işşalla.

  • Giovanni Pipitto  (13.08.17 15:22:22) 
hisse senedi temettü geliri. güzel şirketlerin az ama öz (yani düzenli) temettü ödeyenlerini bulup sürekli portföye dahil etmek. portföy belli bir büyüklüğe gelen kadar verilen temettülerle aynı hisseden almak. daha sonra temettülerin keyfine bakmak.
bu yazdığım tamamen uzun vadeli bakış acısına göredir.

  • nuisance  (13.08.17 15:43:19 ~ 15:43:26) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.