kimi nereye şikayet etmeli?

çaprazımdaki binanın altında düğün salonu var. her akşam düğün oluyor ve buranın insanından mıdır nedir en sonunda illa ki silah patlatılıyor. arada tam yolun ortasında havai fişekler atılıyor, fişekler 7.-10. kat hizasına geliyor. gelin arabası gelirken ve giderken korna çalmaları fix zaten.

şimdi gidip düğün salonuyla konuşsam bizi bağlamaz diyecekler. gelen adamlar aynı değil uyarı yapılsın.
birkaç kere polise haber verildi ama olay anında burada olamayacakları için bir anlamı olmuyor. devriye geçince kalan kurşunları bitirip havai fişek atmaya devam ediyorlar.

düğün salonundan dışarı ses gelmiyor. sorun dışarıdaki insanlar.

bilmiyorum bunların denetimleri için bir şey yapılabilir mi? düğün salonuna uyarı asılsa işe yarar mı? o tip insanlar anlar mı? sürekli polisi arayıp bıktırsak fetöcülerden fırsat bulup her akşam gelip beklerler mi kapının önünde? devriye gezmeleri işe yaramıyor çünkü.

yok mu arkadaş bir çözüm? sırf birileri sevişecek diye her akşam oturduğum yerden zıplıyorum.

belediyeye şikayet edebilirsiniz ve emniyete. dilekçe ile... ama o durumda düğün salonu sahibi ile karşı karşıya da gelebilirsiniz.

  • runagain  (13.08.17 01:33:38 ~ 01:41:20)