Lise Döneminde Sevdiğiniz 5 Şarkı İsmi

Herkes listelerini döksün bakalım.

1-) Rashit - Çok mu zor?
2-) Kargo - Bad'lik Amiri
3-) Çamur - Hara
4-) Direc-t - Wooden Love
5-) Çilekeş - Kendimden Geriye

Bonus: Yaşar Kurt - Fırt Emin

mor ve ötesi - yeşillik

www.youtube.com
  • tepedeki psychedelic adam  (13.08.17 00:44:28)
1. Tripkolik - Gözlerinin Yeşilini Özledim
2. Vega - İz Bırakanlar Unutulmaz
3. Şebnem Ferah - Çakıl Taşları
4. Yüksek Sadakat - Kafile
5. Özlem Tekin - Beni Yakan Aşkın

İlk aklıma gelenler bunlar.

Yabancılara girersem çıkamam. Bulgar/Romanya (genel olarak Balkan) müziği ve elektronik müzik dinlemeye lisede başladım.
  • dissendium  (13.08.17 00:50:54 ~ 00:54:15)
lisede çok sevip çok dinlediğim bir sürü grup oldu ama ortaokuldan beri hayvan oğlu hayvan bir "ALMAN ENDÜSTRİYEL" aşığı olduğum için en öne çıkan, lise deyince aklıma gelen ilk beş şöyle olur sanırım,

oomph & nina hagen - fieber
oomph - unsere rettung
rammstein - feuer und wasser
megaherz - f.f.f
feindflug - ersatzteil

şunları yazarken bile ağlamaklı oldum. ne güzeldi lan o zaman hayatım. hafta sonu patatesle ice tea gömüp aachen-oberhausen maçı falan izlerdim, o zamanlar ikisi de ikinci ligdeydi. sabah akşam rammstein, oomph, megaherz falan dinleyip almanya'ya yerleşeceğim günü hayal ederdim. öyle salak, cahil bir çocuk da sayılmazdım ama o zaman bilmiyoduk tabii işte üçüncü dünya ülkesiyiz, schengen vizesi lazım falan...

iyi derecede ingilizce konuşup rus dili ve edebiyatı öğrencisi olup da almancamın çok çok zayıf olması da bambaşka bir ironi ama sadece dinlediğim şarkılar sayesinde bile anlıyom bayağı eheh.

şimdi düşündüm de benim en büyük uktem bu galiba. rusya ve almanya'da yaşamak. hadi rusya kısmını halletme şansım var, rusça okuyorum ama almanya? avrupa'da adamlar bi kere amk, nasıl gidip yaşıyon. kafam keşke 15-16 yaşımdaki kadar güzel olsa şimdi de. çok duygulandım şerefsizim. feuer und wasser kommt nicht zusammen, whats can i do sometimes, it's the life that's the life, everything is something happened :((
  • der meister  (13.08.17 01:01:52)
teoman-gönülçelen

başka gelmiyor aklıma

edit:
teoman - o
teoman - gemiler
teoman - sus konuşma

ben hep üni.de keşfettim başka şarkıcı olduğunu. biraz maldık.
  • ya ben lan neyse  (13.08.17 01:02:11 ~ 01:05:42)
as i sat sadly by her side - nick cave and the bad seeds
red right hand - nick cave and the bad seeds
life on mars - david bowie
le vent nous portera - noir desir
coffee and tv - blur

+radiohead'i de çok dinlerdim yav. paranoid android'i üsttekilerden belki daha fazla dinlemişimdir o dönem.
  • misterturist  (13.08.17 01:02:16 ~ 01:10:20)
dido-thank you
4 non blondes-what's up
eric clapton-layla
prodigy-smack my bitch up
linkin park-numb
  • Bruce  (13.08.17 01:08:47)
three days grace-gone forevr(neredeyse tüm şarkılarını severdim ama aklıma ilk bu geldi, ergenlik grubum three days grace'tir benim)

metallica- sad but true

rammstein- sonne(engel, du hast falan da olabilir bunun yerine)

daft punk- harder better faster stronger

adele- rolling in the deep

o zamanlarda da şimdi olduğu gibi alakasız şakıları listemde buluşturan biriydim. mesela danza kuduro'dan sonra chop suey falan geliyodu shuffle'da dsdsdha
  • nundu  (13.08.17 04:04:49 ~ 04:05:29)
don omar - dale don dale
sean paul - get busy (böğrüm ağrıyo)

bunlar herkeste olduğu gibi benim de başımın tacıydı. geri kalanlar opeth ve radiohead'in diskografisi komple.
  • zgrydn  (13.08.17 11:55:26)