tarih issues

mezun oldum, diplomam 10 temmuzda anca basıldı hemen aldım ama mezuniyet tarihim diplomaya 7 haziran 2017 yazılmış. askerlik tecilimi eylülde yapacağım.
2 yıllık tecilimin başlangıç tarihi eylül olarak mı kaydedilir yoksa diplomadaki formalite tarih olan 7 haziran 2017 mi? (lütfen eylül olsun)

mezuniyet tarihin neyse o.

  • nrmnm  (12.08.17 13:56:25)
7 haziran olcak ama birşey sorucam mezun olduktan sonra 1 ay içinde falan tecil yapmak zorunlu değil miydi ? sen nasıl kafana göre eylülde yapıcam diyosrun. bizim zamanımızda öyle bi durum vardı, e devletten bak bakalım asker kaçağı mısın ?

  • ougkour  (12.08.17 14:02:51 ~ 14:03:16)
diploma üzerinde yazan esastır, çünkü o tarihte ilişik kesilmiştir. Basımı bir önem ifade etmez.

@ougkour öyle aman aman bir tarih sınırı yok. Hatta uzun süre kişlerin lisans okurken yapılan tecili gözükür sistemde, mezun olduğu geç düştüğünden uzun süre bişi çıkmaz. Ben 2 ay sonra yaptım sorun olmadı.
  • ManikD  (12.08.17 14:19:54)
lutfen 7 haziran 2017:(

  • blue eyes white dragon  (12.08.17 15:30:59)
@ougkour kafama göre değil. normali de 1 ay içinde değil 2 ay içinde aslında.
ama ben askerlik şubesini aradım görüştüm, diplomamda 7 haziran yazılı olduğunu söyledim, "acele etme yıl bitene kadar gel yeter" dediler, benim içime o kadar beklemek sinmediği için bayramdan sonra gideceğim.
bu arada üzüldüm, teşekkür ederim cevaplarınız için.
  • ucurumdanasagiyadogruyuvarlananyaprak  (12.08.17 17:51:54)